Za oznámení korupce se u nás trestá

17.12.2010 12:53
Vánoce se bíží hrozným tempem a jak už to bývá člověk bilancuje a hodnotí co mu tento rok dal nebo vzal. Na politické scéně se dějí hrůzostrašné věci. Vláda, která si dala do svého přívlastku „Vláda boje proti korupci“ opravdu bojuje, ale ne s korupci … bojuje o své přežití! Nepamatuji horší aféru s podezřením na financování politické strany jako je tato. Možná po 21 letech politikům otrnulo a přestali skrývat tuto systémovou zažranou korupci spojenou s tokem veřejných peněz do stran, možná se našel slušný člověk, jakým zřejmě pan Michálek je, a možná už přetekl džbán … nepomohly ani rušičky mobilů … absurdní situace!

Těchto nesporných faktů je dost. Už i média pochopila, že odkryla něco, co hodně smrdí! Co teď s tím? Novináři to mají jednoduché, uberou nohu z plynu, jako např. včera pan Martin Komárek v Hydeparku … ono to je pak lepší hodit na politiky, v tomto případě na Věci veřejné, které zřejmě vládu při hlasování podrží.

Když občan vzpomene na předvolební dobu a vybaví se mu všechny ty billboardy, zejména v Praze, kde premiér po vzoru amerického prezidenta Obamy s rukama vztaženýma k lidu, vysvětluje lidem, že korupce se nepřipouští za žádných okolnosti jak v ODS tak ve vládě, musí být notně rozčarován, anebo znechucen z politiky, přinejlepším se smát!

Premiér Nečas není ten „čistý“ jak ho média prezentovala. Premiér Nečas zřejmě kryl korupci! Podle právníků je premiér institucionálně úředním orgánem, tudíž má podle paragrafu 8, odstavce 1 trestního řádu povinnost neprodleně oznamovat orgánům činným v trestním řízení skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. A to se v případě premiéra nestalo. Bude to také zkouška policie ČR jak se k tomu postaví. Zatím se k tomu nikdo nevyjádřil. To jen ukazuje na žalostný stav v jakém se nachází vnitro kde se hraje o policejního prezidenta. To také celé korupční věci neprospěje.

Země se zmítá v obrovské korupční aféře okolo premiéra Nečase a Drobila a minulou velkou aféru na ministerstvu obrany také nikdo neřeší. Po panu Bartákovi se slehla zem, schoval se pod křídly pana Kalouska. Zatímco se nám ztrácejí peníze na obraně, ministr Vondra veselé naděluje jako Ježíšek. Ministr  Vondra z ODS tam rozdal svým nejbližším podřízeným vysoké prémie. Jen jeho poradci obdrželi částku 50 až 100 tisíc korun. Obyčejný člověk tomu nerozumí. Na jedné straně se krvavě škrtí, lidem berou sociální jistoty a škrtají platy, na straně druhé se rozhazují peníze známým a kamarádům. Tohle jsme po jednadvaceti letech opravdu nechtěli.

Nejzajímavější bude k celé věci postoj Věci veřejných. Bude to vlastně o nich. Strana, která je postavena na sloganu boje proti korupci má rozhodnout příští týden jak to vlastně s jejich bonmotem je. Všichni tuší, že si pod sebou větev nepodříznou ale s největší pravděpodobnosti to bude znamenat konec VV.

Absurdní na celé korupční kauze je, že potrestaný bude ten kdo na ní upozornil, paradoxně ten co jednal podle nové příručky vydané ministerstvem vnitra kde je nahrávka doporučená!

Jaroslav Klajs


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav
Za jiných okolnosti by to bylo vtipné... Ale ted jsme v situaci kdy se rozkrýva to špinavé financování ODS, ze kterého se pokrýva mimo jiné i vaše blogerství, mimo jiné. Chápu, že je to jen střípek ale principielně s tím nemohu souhlasit ...
jaroslav
Uvědomte si, ža na financování vašeho blogerství jdou peníze z ony pračky ...
jaroslav
Pane Dubo, nezlechčoval by ch to, tady se perou špinavé peníze ve velkém ... http://cs.wikipedia.org/wiki/Organizovan%C3%BD_zlo%C4%8Din
jaroslav
Jsou v tom až po uši, víc než si myslíte ... jak tvrdí knížepan
jaroslav
Pane Dubo, jistě souhlasíte, že tyto amatéry ve vládě musíme zastavit včas ... jinak se probudíme jako okradení občané...přečtěte si můj nový článek, který jsem právě přidal.\r\nNaštěstí si vážnou situaci začali uvědomovat vážení podnikatelé ČR.\r\nTakže co se týká prognózy, až v úterý!
jaroslav
Jedno se panu Dubovi nená upřít - snaží se :-)
miluna
když člověk co svou existenci tady postavil na přetvářce a lži říká že lhát se nemá, že jsem to nevyvracel tisíckrát ale jen 998x tak to mě fakt donutí k zamyšlení.... ty přepisy sou dost hustý ... To že ani po tomhle vládna nepadne ukazuje na to v jaký pr.... sme:-)
jaroslav
Pan Duba je bohatý jen na myšlenky a přesto obhajuje reálné statky bohatých ...
jaroslav
Pánové, troufám si říct, že dneska padne vláda!\r\nhttp://zpravy.idnes.cz/audio-drobiluv-poradce-knetig-zaucuje-michalka-jak-vyvadet-penize-1cq-/domaci.asp?c=A101217_134333_domaci_kot
miluna
tenhle mýtus o bohatých politicích sem tu vyvracel Dubovi tisíckrát ....
kosina
Holt co si lidi zvolili, to mají. Pravicová demokratura v celé své kráse: lidi ožebračíme a sami si nacpeme kapsy. Mimochodem Drobilův případ jasně vyvrací mýtus, že politiku mají dělat bohatí. Pokud se nepletu, tak po knížeti to byl druhý nejbohatší člen vlády a jak jeho ministrování dopadlo? Také by mě zajímalo jak multimilionář Drobil ke svému majetku přišel... Vzhledem k tomu, že má členskou legitimaci ODS, tak to asi moc poctivě nebylo.
jaroslav
Mafie si to na ministerstvech dobře ošetřila. Zavedení rušiček byl dobrý tah, někde se nechávají mobily u sekretářek před vstupem ....
miluna
dobrý rozhovor http://www.novinky.cz/domaci/219995-michalek-drobil-si-o-dukazy-rekl-sam-ale-kvuli-rusickam-nesly-poridit.html