Zeman jinou tvář než privátní ku škodě této země nemá

obrazek
26.10.2013 09:28
Vycházím z přesvědčení, že by měl být prezidentský úřad vykonávám bez vlivu negativních osobních vlastností toho, kdo byl do této funkce zvolen. Každý člověk má v tomto směru svoji třináctou komnatu. Bohužel, prezident Zeman tu svojí nechává i na Hradě otevřenou a dokonce to vypadá, že je na svoji aroganci a infantilní ješitnost pyšný.

Lze tak usuzovat s jakou lehkostí zasahuje do ustáleného protokolu  výběru pozvaných na slavnostní ceremoniál při předávání státních vyznamenání 28. října. Místo toho, aby byl tento obřad stěžejním kamenem hlavního poslaní prezidenta, kterým je názorově a politicky rozdělený národ spojovat, tak se místo toho rozhodl nechat promluvit své ješitné kolty, kterými řady, do té doby zvaných, náležitě provětral. Nespokojil se jen zásahem do akademických řad, ale i do řad bývalých premiérů. Kromě ex premiéra Fischera, který byl pozván jako současný člen vlády, na obřadu budou přítomni pouze dva bývalí premiéři. Zřejmě není náhodou, že se jedná o ty, kteří uzavřením opoziční smlouvy legitimizovali mimořádně ekonomicky a mravně škodlivé rozparcelování státu, aby se vlci u moci nažrali a koza nezůstala celá. Kteří to jsou? Klaus a Zeman. Vůbec bych se nedivil, že tak učinil s požehnáním zástupců nenasytných církví, kteří na ceremoniálu jistě chybět nebudou.

Myslím, že to lidová moudrost takovou situaci popisuje slovy - vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

To nepochybně, ale pokud se jedinec ohání exlusivním mandátem a pak parataj jejíž je hlavní volební tváří dostane 1,5% pak je to spíše na :-(

schlimbach

Ano, vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Také ale platí, není na světě jedinec ten, který by se zalíbil lidem všem :)