Čekání na Trumpa, aneb, kdo zastaví válku Západ-Rusko

trump putin
5.5.2022 23:20
Na Politico.com vyšla další silná zpráva o tom, jak bývalý prezident Donald Trump prakticky ovládl republikánskou stranu a i v současných primárkách platí, že když podpoří byť i outsidera ten vyletí jako kometa vzhůru. Tak hovoří článek z 5. května autorů BURGESS EVERETTA a OLIVIE BEAVERS.

Jestliže i jeho zavilý vnitrostranický soupeř a bývalý kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney dvakrát hlasoval pro odsouzení Trumpa v procesech impeachmentu a mluvil proti němu více než kterýkoli jiný úřadující republikánský senátor, dospěl k závěru, že každý, kdo tvrdí, že bývalý prezident mizí, není připoután k realitě.

"Nedělám si iluze, že mám velkou část Republikánské strany," řekl Romney ve středečním rozhovoru. "Je těžké si představit něco, co by vykolejilo jeho podporu. Takže pokud se chce stát kandidátem v roce '24, myslím, že je velmi pravděpodobné, že toho dosáhne."

Donald Trump je neoblíbený v Evropě, pro svou neúctu k Evropské unii a ještě více k NATO. Zdá se hrubý a pavlačovitý.

A zaslouží si neskutečný respekt za to, že jako jediný americký prezident nezahájil od roku 1945 žádnou válku. Možná proto je i tak nenáviděn progresivisty a liberály, kteří války milují.

Pokud jej zmiňuji, tak nejen proto, že pod jeho vedením mají republikáni obrovskou šanci ovládnout na podzim Kongres, ale ještě z jednoho důvodu.

Totální válka Západu proti Rusku nabrala již takových obrátek, že neexistuje žádný západní politik, který by byl s to aktivně válku zastavit. Naopak, všichni bez rozdílu trvají na tom, že, Rusko musí být poraženo a Ukrajina zvítězit.

Ruku na srdce, když Trump o sobě tvrdil, že by válku na Ukrajině nepřipustil, tak mu lze stoprocentně věřit. Pokud by měl řešit dilema, zda ustoupit Putinovi v otázce hranic NATO, tak on, jeho odpůrce by s tím jistě neměl problém. I v otázce Krymu byl k názoru, že je ruský velmi tolerantní.

Dnes se trvale až odpudivě řeší donekonečna od rána do večera boje na Ukrajině i sankce.

Jediný, kdo by měl sílu věci změnit je právě Donald Trump.

Stačí, když by USA sňaly podporu tomu vraždění a autoritativně se zasadilo na obě strany k uzavření konfliktu, jistě by byl úspěch zaručen.

Uvážíme-li že válka v Iráku trvala osm let a přinesla půl milionu mrtvých a válka Afghánistánu 20 let a čtvrt milionu mrtvých, pak při současných masivních dodávkách zbraní ze strany Západu do Ukrajinu, válka zjevně nemůže skončit v dohledné době.

A protože Joe Biden chce totální pád Putina, bude muset přijít někdo jiný, kdo zavelí k rozumu.

Ten konflikt nejenom vojensky, ale zejména ekonomicky povede k rozvratu světa, nejen Ruska či Ukrajiny, ale i celého Západu. Dva roky jsou zdánlivě dlouhé, ale reálně není dnes síly, pokud Rusko například nevyhlásí mobilizaci a učiní zásadní obrat, aby vše skončilo dříve.

A Donald Trump je prakticky jedině možný, kdo tuto světovou válku může za Západ ukončit.

Asi tak…

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.