Clintonová všude vidí Putina a zpochybňuje volby, které ještě nebyly

hillary clinton
25.9.2023 20:43
Americký konzervativní zpravodajský portál Breitbart cituje Hillary Clintonovou z jejího rozhovoru s Jen Psaki, bývalou mluvčí Bílého domu, ve kterém Clintonová opakuje obvinění „Russiagate“ a tvrdí, že Putin bude znovu zasahovat do amerických prezidentských voleb.

Portál ovšem cituje závěr prokurátora Johna Durhama, jehož vyšetřování zprostilo Donalda Trumpa obvinění z vazeb s Ruskem. Naopak se ukázalo, že spiknutí Trumpa s Rusy bylo ve skutečnosti spiknutím demokratů proti Trumpovi. Podle FBI Clintonová schválila „návrh jednoho z jejích poradců očernit Donalda Trumpa vyvoláním skandálu na základě tvrzení, že mu vměšováním pomáhají ruské tajné služby“.

Přesto i nyní Hillary Clintonová, neúspěšná v prezidentských volbách v roce 2016, věří, že Vladimir Putin je schopen znovu ovlivnit prezidentský volební proces. Ve svém rozhovoru s Psaki Clintonová řekla, že nepochybuje o tom, že prohrála volby v roce 2016 kvůli ruskému vměšování a příští rok by se to mohlo opakovat.

Co tedy Clintonová v Inside With Jen Psaki pronášela?

„Nemyslím si, i když mnozí můj názor popírají, že o tom jsou alespoň nějaké pochybnosti: vměšoval se (Putin) do našich voleb, vměšoval se do vnitřních záležitostí mnoha jiných zemí, financoval politické strany a také uplácel. vládní úředníky v různých zemích," říká Clintonová a dodává: „Nenávidí demokracii, zvláště nenávidí Západ a absolutně nenávidí nás. Může se pokusit nadále vyvolávat neshody v našich řadách. Má na to talent."

Clintonová je však optimistická: jako svůj cíl vidí další práci s americkým lidem. „Musíme lidem sdělit, jaký je Putin vůdce... Je to diktátor, který... napadá jiné státy a také zasahuje do našich voleb. To je "alternativa", kterou nám předkládá a my musíme odmítnout to v nadcházejících volbách... Musíme také odmítnout plíživý fašismus ze strany našeho vlastního obyvatelstva, které je připraveno přijmout plody cizího pokřiveného myšlení a volit lidi, kteří se snaží stát diktátory.“ – tvrdí.

V komentářích pod textem Breitbartu čtenáři dávají Hillary Clintonové „pěkně zabrat“. „Skvěle! Hillary Clintonová je skutečným prorokem pro ty, kteří neakceptují výsledky voleb. Daří se jí popřít výsledky i těch voleb, které ještě neproběhly,“ uvádí jeden z diskutujících. Další zase píše: „Jen si pamatujte... Demokraté vás vždy obviňují z věcí, které dělají.“ Nechybí ani výzvy Donaldu Trumpovi, že „musí žalovat toho bastarda, který žije na dně“.

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.