Hozená rukavice J. Paroubka k nohám TOP 09 a ODS má velký význam

20.4.2011 07:48
Jiří Paroubek hodil k nohám ODS a TOP09 pomyslnou rukavici, kterou je vyzývá na souboj s politickými praktikami VV ohrožující politický systém naší země. Proto nerozumím užšímu vedení ČSSD, proč u nich jeden z několika návrhů Jiřího Paroubka, kterým je možnost za určitých podmínek tolerovat vládu ODS a TOP09, vyvolává tak negativní reakce.

Jsem přesvědčený, že by voliči ocenili krok, kterým by  ČSSD přispěla k odchodu VV a jejich mocenských praktik z vrcholové politiky. Nejdůležitější přidanou hodnotou tohoto rozhodnutí by byla možnost omezit asociální kroky (reformy) současné vládní koalice. Ústupky ODS a TOP09 v této oblasti by musely být zásadní podmínkou pro podporu menšinové vlády, což Jiří Paroubek zdůraznil. To by ČSSD umožnilo částečně naplnit své předvolební sliby, které občanům dala, aniž by ztratila svoji tvář. Každopádně je správné, že Jiří Paroubek tuto možnost veřejně nastínil, neboť i její nerealizace bude mít pro občany velký význam. Na vlastní oči se budou moci přesvědčit o co hlavním protagonistům současné politické krize jde především. Jestli o nastolení, v jistém slova smyslu, celospolečenského smíru a nebo o protlačení naplánovaných reforem, které jdou proti zájmům většiny společnosti a to i za cenu, že je protlačí s politickým subjektem, jehož praktiky nemají s demokratickými principy naprosto nic společného.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

homipc
Naprosto souhlasim s predrecniky, CSSD je dnes hodne slaba strana s nevyjasnenym programem. Zkouset opozicni smlouvu c.2 muze jen opravdovy blazen z CSSD. Koncepce zadna, pred casem jsem precet Sobotkum nazor, ze zvednute DPH uz nepujde vratit zpet, tak jsem mu (a dalsim bafunarum z CSSD) napsal na facebook, ze budu tedy volit KSCM (ti s tim nemaji problem) a poprve snad zvolim za poslednich 20 let parlamentni stranu. A hle: za tyden byl sjezd a vse bylo jinak. Soucasne CSSD neverim ani slovo, kdyz si treba potrebuje druhy muz strany dodelat titul na nejake vesnicke VS na Slovensku, k tomu jejich koalice v Praze a podvodni hejtmani na MS ci JC kraji atd. atd.
zdobinsky
Současná vládní konstelace jen neodvratitelně potvrzuje, že zpětná představa o angažování ČSSD v tolerování menšinové vlády ODS s TOP 09 za ústupky v sociálních reformách byla z říše čiré fantazie. Bohužel to pokládám za totální propad odhadu současné politické situace Jiřím Paroubkem.

I já mám prakticky totožnou představu, pane Hošek, o působení ČSSD v současné situaci vládního koaličního směřování.
sahosek
Síla současné ČSSD, za faktické nelegitimity vlády, je v něčem naprosto jiném. V prvé radě musí jasně veřejnosti sdělit své pojetí „reforem“, nebo dokonce odmítnutí některých jako celku. Za druhé, musí dát všem jasně na vědomí, co z reforem protlačených parlamentem, po svém nástupu do vlády zruší. Dá tím všem najevo, aby se raději pro ony části změn, především sociální politiky, vůbec neangažovali.