Kristýna a štěnice

14.4.2011 16:17
Po volbách se dostaly do parlamentu dvě miniatury. Kalouskova TOPka a Věci Veřejné. Všechno probíhalo jak má a nikomu nevadilo, z čeho VV povstaly. O ABL toho bylo napsáno tolik, že snad nemá ani cenu to všechno opakovat. Přesto, že už tehdy se vědělo o propojení VV s touto bezpečnostní agenturou, byla s nimi uzavřena koaliční smlouva. Vznikla trojkoalice, která vládla způsobem rozpustilých dětí. Mnozí novináři se předháněli v siláckých řečech o tom, jak je konečně dobré, že tato koalice má ve sněmovně tak velkou většinu. Neuběhl ani rok a všechno je jinak.

Začalo to, jako pohádka. Bylo nebylo, byl jeden poslanec Škárka, který změnil dres s modrým ptákem za dres se znakem VV. Nevím, jestli střízlivý nebo opilý, ale svěřil se Respektu o jakémsi úplatku od bývalého majitele ABL Víta Bárty. Když viděl, že udělal chybu začal tvrdit, že si jen tak dělal legraci. Vlak už se však rozjel a nedal se zastavit. Poslanec Škárka opět otočil a úplatek od Bárty potvrdil. Rozpoutalo se peklo.

Aby toho nebylo málo, přidala se Kristýna Kočí, v té době šéfka poslaneckého klubu VV a rozjela to opravdu ostře, skoro jako ty blondýny z tolika vtipů. Samozřejmě dostala také úplatek, i když neřekla za co a proč. Ale začala se s prstíčkem v puse velice
stydět. Nemohla to udržet v sobě a tak to na sebe i na Bártu práskla. Kdo by nevěřil blondýnce? Strana VV začala kupit jednu
chybu za druhou a novináři si jen pomlaskávali, neboť takovou estrádu tato země za žádné vlády nezažila. Poslanec Huml si už jenom přihříval svojí rozpatlanou polívčičku a VV se začali škvařit pod tlakem médií i dalších dvou koaličních partnerů. Z nerozborného přátelství nezůstal kámen na kameni. Slovutná K9 se dohodla, že se nedohodla a VV se rozhodly nedat svojí kůži lacino.

Kristýna Kočí rozjela druhé dějství. Přišla s tím, že v její ložnici, kde také jinde, byla namontována štěnice. Nevím, co zásadního pro vývoj tohoto státu se může dít v ložnici této poslankyně, ale snad to vědí ti na druhém konci mikrofonu.

Závěrečné dějství tragikomedie Kristiny Kočí se však již dotklo nebeských výšin. Naše blondýna vykecala všechny tajné spiklenecké plány na mikrofon svým kolegům. Když to prasklo, sázela se půlka politků v zákulisí, jestli i Kočí opět přijde s nově oblíbenou teorií: “Lhala, jsem, abych je nachytala, protože jsem věděla, že jsem nahrávaná”. A stalo se. Nejhloupější výmluva desetiletí, kterou uvedl v život nejdříve ministr Kalousek se svou údajnou mystifikací vůči šéfredaktorům, pokračoval s ní další spiklenec Škárka a kterou do naprosté dokonalosti dohnala poslankyně Kočí, byla opět na scéně.

Že už to vlastně není ani vtipné, ale jenom k pláči? Ano. Já se ale obávám, aby oči pro pláč nezbyly jen většině slušných občanů, kteří toto hloupé divadlo platí ze svých kapes a ještě dlouho asi bohužel platit budou.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.