Macron, zdá se, chorobně vyšiluje…

macron war criminal
27.3.2024 09:03
J.V. Momentálně největším evropským jestřábem a bojovníkem proti Rusku se stal francouzský prezident Emanuel Macron, kterého nepodporuje celých 68% Francouzů v jeho funkci. Ve snaze tuto situaci – a řekl bych marně- zvrátit chrlí své nápady například obsadit Oděsu. Skvělý nezávislý ruskojazyčný ukrajinský portál Strana.ua přišel s převzatým článkem portálu Marianne, popisujícím jednání tohoto pološílence v kruhu svých nejbližších spolupracovníků, tolik obdivovaného například naším jestřábem Alexandrem Vondrou. Je to lahůdkové…

"Provokuje tolik, že se bojí sám sebe." Macron posiluje bezpečnost kvůli obavám z pokusů o atentát ze strany Ruské federace - média

Bezpečnostní služby Elysejského paláce pracují v posíleném režimu kvůli obavám o život prezidenta Emmanuela Macrona, který v poslední době vynaložil velké úsilí na konfrontaci s Ruskem.

"V poslední době Macron provokuje tolik, že se sám bojí. Loni v létě si najal velké chlapy, kteří ho všude doprovázejí," řekl korespondentovi novin "zdroj v bezpečnostním centru" francouzského prezidenta.

Další zdroje také potvrzují, že bezpečnost první osoby byla od podzimu 2023 dále posílena a "přepnula se do "červeného" režimu provozu. Ministerstvo vnitra a prefekti regionů, kam je Macron vyslán, podléhají zvýšeným požadavkům na přítomnost policistů a četníků v terénu, což vytváří takzvanou "bezpečnostní bublinu". Principy bubliny byly několikrát revidovány, mimo jiné na nedávné zemědělské výstavě, kdy byl pro návštěvníky uzavřen celý pavilon kvůli agresivním demonstrantům, později byla jeho velká část uzavřena pro všechny, dokonce i akreditované novináře, zatímco prezident si řadu výstavních stánků prohlédl a hovořil s jejich majiteli.

Kromě toho bývalý spolupracovník Macrona, který se podílel na organizaci jeho bezpečnosti během jeho první prezidentské kampaně, Alexandre Benalla, řekl publikaci, že po pogromech na demonstracích "Žlutých vest" v Elysejském paláci byl vypracován plán na nouzovou evakuaci prezidenta vrtulníkem. A jeho manželka Brigitte se podle mluvčího publikace domnívá, že prezident má "Kennedyho syndrom" a bojí se pokusu o jeho život.

Publikace zároveň poukazuje na "paradox", že navzdory svým obavám Macron při veřejných vystoupeních jedná při komunikaci s lidmi podle vlastního uvážení, což "způsobuje studený pot bodyguardům", zejména po facce, kterou dostal od účastníka podobného setkání na ulici v roce 2021.

"Všichni odcházejí. Macron se stal jednoduše nesnesitelným," řekl bývalý zaměstnanec Skupiny pro podporu bezpečnosti prezidenta republiky (GSPR).

Jak časopis poznamenává, řada autoritativních bezpečnostních důstojníků, kteří prezidenta střežili po mnoho let, již opustila řady GSPR a na konci roku 2021 byl její šéf Benoît Farran "poměrně tvrdě propuštěn" a na jeho místo nastoupil francouzský policista Georges Salinas.

"K tomu všemu se přidává únava týmu Elysejského paláce po sedmi letech u moci: nálada v paláci se zdá být pochmurná, hon na úniky není neobvyklý a zaměstnanci mají pocit, že jim prezident nedůvěřuje," píše časopis.

Publikace také cituje větu francouzského prezidenta, kterou pronesl v přítomnosti novinářů na zemědělské výstavě a která zanechala přítomné ve zmatku: "Nyní se Rusko rozhodlo na nás zaútočit."

Jak řekl publikaci "vysoce postavený zdroj ve zpravodajské komunitě", hlava státu se domnívá, že Moskva vede "informační válku" proti Paříži a "nemůže vystát, když Rusové nadávají Francii na sociálních sítích a jejich narativy převládají". Již několik měsíců požaduje od zpravodajských služeb podrobné zprávy, které mu "nestačí", a v posledních měsících údajně "ztratil trpělivost a volá po akci".

"Macron je naprosto posedlý Rusy. Jednoho rána se vrhl na bezpečnostní služby a nařídil přes noc vytvořit speciální jednotku pro boj s ruským vměšováním. Kolegové se musí scházet každý den a nejsou z toho moc nadšení," podělil se o svůj názor vysoce postavený úředník ministerstva vnitra.

-x-x-x-

J.V. Když Emanuel Macron před lety nastoupil, oslnil svou rétorickou vybaveností a mimo jiné nadstandartním přístupem k Vladimíru Putinovi, se kterým se snažil vytvořit cosi jako vazbu Paříž-Moskva. Podobně zahořel se sympatiemi k nově zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. A jejich líbánky včetně účasti na přehlídce na Champs-Elysée obletěly svět. Také jeho výrok o mozkové smrti NATO z roku 2019 šel přesně v duchu Trumpově odmítání tohoto vojenského paktu.

Nuže počkejme si nejprve, jak fatálně neuspějí jeho aktivity během voleb do Europarlamentu, což je téměř jisté, kterým přisuzuje mimořádný význam následovaný, pravděpodobně dalším závěrečný dramatický obrat o 180 stupňů, pokud zvítězí jako prezident Donald Trump, zřejmě následovaný pokusem o znovunavázání vztahů s Vladimírem Putinem

Náš Saša Vondra a jemu podobní zřejmě zapláčí.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.