Otevřený dopis šéfredaktorovi portálu Seznam Zprávy

paroubek ilustrace
15.5.2023 14:17
Jiří Paroubek dnes reagoval na dezinformace obsažené v textu redaktorky Martiny Machové věnovaném sociální demokracii, ve kterém zmiňuje údajné dluhy strany z dob Paroubkova působení ve funkci předsedy strany. Šéfredaktorovi portálu Seznam Zprávy Jiřímu Kubíkovi zaslal otevřený dopis, ve kterém ho na tyto dezinformace upozorňuje. Text dopisu přinášíme v plném znění.

Vážený pane šéfredaktore,

musím se pozastavit nad jednou částí článku Vaší redaktorky Martiny Machové.

Dovolte mi, abych Vás v úvodu svého dopisu přeci jen trochu zdržel pohledem do minulosti, pokud jde o tuto dámu.

V letech, kdy jsem byl předsedou ČSSD a jistě jste zaznamenal, že volebních úspěchy, které v té době ČSSD měla, byly největší v její dnes už 145leté historii, byla redaktorka Machová v mediích „specialistkou“ na sociální demokracii. Abych pravdu řekl, byla především specialistkou na to, aby škodila mé osobě, coby předsedovi ČSSD. Jejím oblíbeným (zástupným) terčem v té době byl tehdejší předseda krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji (jednalo se o můj volební kraj) Ing. Petr Benda. Tomu setrvale nasazovala „psí hlavu“. A naopak vyzdvihovala jiné vedoucí funkcionáře ČSSD v tomto kraji, se kterými jsem měl poněkud problematické vztahy. Věděl jsem, že tito lidé představují zátěž pro stranu, kterou jsem tehdy vedl. To se také v budoucnu potvrdilo. Petr Benda, kolem nějž redaktorka Machová a další jí podobní novináři, vytvářeli negativní atmosféru, má v současné době bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné. Bohužel, ostatní bývalí vedoucí funkcionáři ústecké ČSSD, kteří v tomto kraji „vládli“ již před mým příchodem do čela ČSSD, měli po roce 2010, kdy jsem odešel z funkce předsedy ČSSD, pohnutý osud. Jeden byl odsouzen k trestu odnětí svobody a léta si pobyl v nápravném zařízení. Další byl zavražděn a jiní jsou souzeni v procesu pod názvem kauza Severozápad za údajné lumpačení s evropskými dotacemi.

Paní Machová, tato „specialistka“ na sociální demokracii, dnes opět „zasvěceně" píše o tom, co je v ČSSD nového a pouští do éteru chýry o tom, kdo v jejím čele může na sjezdu v červnu t. r. stanout (prý to může být Danuše Nerudová).

Osobně mě její spekulativní psaní o ČSSD příliš netrápí. Ale dotýká se mě, pokud jde o mou osobu, používá redaktorka Machová lži a dezinformace.

Dovolte mi, abych použil v této souvislosti citaci z jejího článku pod názvem “Kdo zachrání ČSSD? Ve hře je miliardář, který masivně podporoval Pavla“: „Poté, co strana poplatila historické dluhy ještě z éry Jiřího Paroubka (prodali Lannův palác v centru Prahy), členové řeší, že jejich lídr, potažmo celá strana „není vidět“ ".

Především bych Vám rád osvětlil, v čem spatřuji zmíněnou dezinformaci. Paní Machová si mohla opatřit, pokud by chtěla již před časem, článek ze serveru TN.cz z 31. 3. 2011, který se zabývá výroční finanční zprávou ČSSD za rok 2010. Článek má výmluvný název: „ČSSD je zlatý důl. Loni měla příjmy 718 milionů!“ Přebytek hospodaření ČSSD podle této výroční zprávy za rok 2008 činil u této strany přes 258 mil. Kč. Myslím, že celá věc je jasná. Pokud ČSSD skončila své hospodaření za rok 2010 (v červnu 2010 jsem skončil jako předseda strany) po dvou náročných volebních kampaních roku 2010 přebytkem přes čtvrt mld. Kč, je třeba vyjádření Machové považovat za blábol, lež jako věž, ale také jako záměrnou dezinformaci zaměřenou proti mé osobě.

Pane šéfredaktore, žádám Vás, abyste uvedl věci na pravou míru a zejména abyste paní Machovou poučil o tom, co je pravda a co lež a že dezinformace do mediálního prostoru nepatří.

Chci Vás upozornit, že pokud se snad ještě příště objeví podobná dezinformace na stránkách SeznamZprávy, budu nucen zasáhnout se stejným důrazem (a se stejným advokátem), jako svého času vůči TV Barrandov. Tehdy mé úsilí skončilo soudním rozhodnutím, které donutilo TV Barrandov k omluvě a také k zaplacení finanční satisfakce.

S přátelským pozdravem

Jiří Paroubek

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.