P.C. Roberts: Chtějí Američané zemřít pro Izrael?

8.5.2018 11:22
Už jen pár dní zbývá do Trumpova oznámení, zda stáhne USA z multinárodní dohody o Iránu. Irán tuto dohodu až do dnešního dne přísně dodržuje a dokonce i washingtonští vazalové – Britanie, Francie a Německo – oznámili, že se jí nechtějí vzdát.

Odkud se tedy bere tlak na Trumpa, aby tuto pracně dosaženou dohodu, jíž se Irán dobrovolně vzdal výroby a vývoje nukleárních zbraní, zrušil?

Ten tlak vychází z Izraele a z jeho Páté kolony v USA – neokonzervativců.

Izrael je důvodem washingtonského nepřátelství jak vůči Sýrii, tak i Iránu. Izrael se už dvakrát pokusil obsadit jižní Libanon, po němž vztahuje ruce pro jeho vodní zdroje – a dvakrát jej odtud vyhnaly milice Hizballáhu.

Hizballáh podporují Sýrie a Irán. Jestliže Izrael s využitím americké vojenské síly s destabilizací Sýrie a Iránu uspěje, octne se Hizballáh odříznut od přisunu zásob, a pak už by Izrael s invazí do jižního Libanonu uspět mohl.

Tohle tvoří materiální základ všech lží, jež se o Iránu vyprávějí. Jestliže se z Iránu vytvoří ďábel, získá Izrael v USA veřejnou podporu pro jeho vojenské potření.

Saker říká, že každý z Američanů by se měl zeptat sám sebe: „Chci zemřít pro Izrael?“

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Nielen Američan, ale aj našinec  " umiera " pre USA a Izrael. A USA pôjdu do vojny kvôli Izraelu. S nimi Francúzi, Briti + NATO. Basta. Nikto nemá silu a odvahu sňať tento Damoklov meč  z našich hláv. Oni to vedia. Najviac ma na tom hnevá to, že " svet spravodlivých" sa splieha na jediného, kto má odvahu postaviť sa do cesty USA + Izrael, a to na Rusko ! Prečo by Rusko malo opäť zachraňovať svet pred sebou samým, preboha ! Rusko môže byť rado, keď seba zachráni pred krvavými šelmami USA + Izrael + NATO. Tento boj ich čo nevidieť čaká. Tak nech sa Blízky Východ bráni sám.