Prognóza ruské ekonomiky? Růst překoná USA do dvou let

rubl 23
1.2.2023 10:06
Jiří Vyvadil: Rád cituji články americké provenience, protože mne udavači nemohou vytýkat, že šířím Putinovu propagandu, i když pro Rusko vyznívají překvapivě. Faktem je, že tento článek ze včerejšího Newsweaku poté, co dávno Rusko mělo být na kolenou vyznívá sympaticky…

Podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) se očekává, že ruská ekonomika poroste v roce 2024 rychleji než ekonomika USA.

Po invazi Vladimira Putina na Ukrajinu 24. února 2022 bylo Rusko zasaženo západními zeměmi tvrdými ekonomickými sankcemi , jejichž cílem bylo izolovat ho od globálního finančního systému.

Mezinárodní měnový fond 31. ledna ale uvedl, že ruský hospodářský růst bude v roce 2024 vyšší než růst Spojených států.

MMF však 31. ledna předpověděl, že ruský HDP se v roce 2023 mírně vzpamatuje na růst o 0,3 procenta a v roce 2024 se předpokládá, že ruská ekonomika poroste o 2,1 procenta.

To je více než prognóza MMF pro Spojené státy, které v tomto roce zaznamenají pouze 1% růst HDP, a pokles z předpovídaných 1,4% v roce 2023 a 2%, které USA měly v roce 2022.

 

Jiří Vyvadil: Dnes se všeobecně očekává, že válka Západu proti Rusku může trvat tak dlouho, dokud nepřijde americký prezident, který bude kritičtější k této válce. No zdá se, že minimálně ekonomicky se Rusko se situací vyrovnává úspěšně.

Asi tak, přátelé.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.