Ron Paul: Další miliardy na Ukrajinu, když se Amerika rozpadá

Sledovat Bidena, když se chlubí tím, jak posílá miliardy dolarů zkorumpovaným vůdcům do zámoří, přičemž americká města vypadají jako rozbombardovaný Irák nebo Libye, je v kostce zahraniční politika USA. Washingtonské elity říkají zbytku Ameriky, že musí „podporovat demokracii“ v nějaké vzdálené zemi. Každý, kdo vznese námitky, je považován za spojence s určeným nepřítelem dne.
Jednou to byl Saddám, pak Assád a Khadáfí. Teď je to Putin. Hra je stejná, jen se změnily názvy. Zřídka se ptáme, co je v této dohodě pro ty Američany, kteří trpí platit za naši intervencionistickou zahraniční politiku. Opravdu si myslí, že pracující Američan v Ohiu nebo Pensylvánii je na tom lépe nebo bezpečněji, protože údajně chráníme ukrajinské hranice?
Myslím, že většina Američanů by se divila, proč se neobtěžují chránit naše vlastní hranice. Jen v červenci překročilo hranici do USA 200 000 ilegálních osob. Můžete si být jistí, že se rychle dozvědí o volných penězích, které vláda USA poskytuje ilegálům. Pravděpodobně dostanou i voličský průkaz.
Minulý pátek Pentagon oznámil, že na Ukrajinu bude zasláno dalších 775 milionů dolarů. Jak informoval Antiwar.com, jedná se o osmnáctý zbrojní balíček na Ukrajinu za šest měsíců. Došlo někdy v historii k hloupějšímu zásahu USA?
Stoupenci této zástupné války mohou oslavovat další pomoc Ukrajině, ale realita je taková, že v žádném případě nejde o pomoc Ukrajině. Takto systém nefunguje. Jsou to peníze vytvořené z ničeho Fedem a přivlastněné Kongresem, které mají být vynaloženy na podporu politicky propojeného vojensko-průmyslového komplexu. Je to velký šek vypsaný střední Amerikou bohatým lidem, kteří provozují Raytheon a Lockheed Martin. Američané sledují, jak se jejich rozpočet napíná na hranici limitů, zatímco tlusťochové z Beltway si uvolňují opasky, aby mohli dál užívat věk medu a strdí.
Bloomberg začátkem léta oznámil, že inflace letos stojí průměrnou americkou domácnost více než 5 200 dolarů. Inflace je daní střední třídy a chudých Američanů. Bohatí – jako ti, kteří provozují Raytheon a Lockheed Martin – vždy nejprve dostanou nové peníze, než ceny stoupnou. My ostatní sledujeme, jak kupní síla dolaru klesá a klesá.
Zatímco Washington slintá blahem v očekávání další many z války s Ruskem na Ukrajině, zbytek Ameriky má pocit, že se z nás stává Zimbabwe. Jak dlouho bude trvat, než bochník chleba bude stát bilion dolarů? A lahvinka piva pět?
Existuje východisko. Říká se tomu „neintervence“. Válka na Ukrajině byla způsobena změnou amerického režimu v roce 2014 a neokonzervativním trváním na tom, aby Ukrajina vstoupila do NATO. Ministerstvo zahraničí a CIA si myslely, že svržení zvolené vlády bylo velkým vítězstvím, ale my ostatní jsme mezitím dostali účet.
Žádné NATO a ani cent navíc pro Ukrajinu!
Přeložil a zredigoval Jan Vítek
---------------------------------------------------------------------
“More Billions to Ukraine as America Falls Apart”. Pod tímto titulem napsal emeritní americký politik komentář, který přebíráme z UNZ magazine.
RON PAUL má celostátní pověst jako zatvrzelého obhájce svobody v dnešní americké politice. Je předním mluvčím ve Washingtonu pro omezenou ústavní vládu, nízké daně, volné trhy a návrat ke zdravé měnové politice založené na měně kryté komoditami. Ron Paul nikdy nehlasuje pro legislativu, pokud navrhované opatření není výslovně povoleno ústavou. Je autorem několika knih, z nichž nejvýznamnější je „End the Fed“, která dokumentuje škodlivý vliv US Federální banky na americkou a světovou ekonomiku. Fed klame už názvem: není bankou federální, tudíž státní, ale soukromou. Vlastní ji dvanáct rodinných bank, které si usurpovaly právo vydávat peníze, jež podle ústavy přísluší výlučně kongresu.
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 2508x přečteno
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.