Stephen Lendman: Rusko v. Amerika, dobro v. čiré zlo

18.4.2018 11:47
Geopolitický záznam obou zemí hovoří jasně: Ruská federace žádnou jinou zemi ještě nenapadla, zatímco Amerika vede své agresivní války proti suverénním nezávislým státům, se snahou proměnit je na prozápadní státy loutkové, permanentně. Nespočitatelné miliony mrtvých, další ztráty a materiální destrukce dříve nepředstavitelných rozměrů tuto nemilosrdnou cestu za světovou hegemonii Ameriky dosvědčují.

Amerika je největším globálním potupitelem lidských práv v historii Světa, mimo jakoukoli kontrolu jednající hegemon, snažící přivlastnit si nikým neomezenou totální nadvládu, ignorující principy vlády práva, neohlížející se na lidské ztráty a jednající s těmi nejzranitelnějšími nehumánně. Je to národ směřující k neomezené tyranii a ohrožující přežití lidstva.

S tím, jak inspektoři Organizace pro zákaz chemických zbraní zahajují svou práci v syrském městě Duma, obvinila ruská kancelář této organizace Washington, že ještě předtím, než komise OPCW na místo dorazila, se pokouší „autoritu OPCW pří šetření domnělého plynového útoku v tomto městě podkopat“.

Ruská kancelář OPCW k tomu dodala: „Rusko znovu a znovu opakuje, že trvá na vnějším nezasahování do práce komise OPCW i na tom, že všem jejím členům zaručuje bezpečnost“.

Americký představitel OPCW Kenneth Ward lhal, když řekl, že Moskva „už možná předmětné místo plynového útoku v Dúmě zfalšovala“ a žádal, aby OPCW „syrskou vládu chemického teroru“ odsoudila.

Jestliže inspektoři PPCW v Dumě žádnou známku po domnělém útoku, jak jej Washington, Británie a Francie ohlásily, nenajdou, je jasné, co bude následovat.

Rusko bude obviněno z toho, že všechny pozůstatky po plynovém útoku „vymazalo“. A to bez ohledu na to, že každý chemik vám dosvědčí, že totální vymazání pozůstatků plynového útoku krátce po jeho provedení, je nemožné.

Vybral a přeložil Lubomír Man

(text  rozšířil P.C.Roberts)

 

Ilustrační foto

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Moc a hegemóniu USA zabezpečujú, rozširujú a v praxi uskutočňujú spojenci : Kanada, členovia NATO, spojenci v Ázii - Japonsko, Južná Kórea, Pakistan, Afganistan, Turecko, Saudská Arábia, Izrael....

Keby títo spojenci odmietli byť spoluvinníkmi, keby riadili svoje štáty tak, aby sa nedostali do polohy otrokov, lokajov a vazalov      -  Spojené štáty by nielen ostali osamotené, ale museli by sa zaradiť do fronty. Spojené štáty by v takomto prípade mohli aj " puknúť " od zlosti, chrliť oheň a síru - nepomohlo by im to !

Aj ten najväčší a najmocnejší domáci kráľ, je bezmocný, ak nemá armádu lokajov, ak nemá armádu vojakov, ak nemá komu vydávať rozkazy  a preto si musí sám zaviazať tkaničky.

USA majú armádu - ale každý iný štát má armádu tiež. Ak by vlády neumožnili stavať na svojom území americké vojenské základne - Spojené štáty by si tam, kde sú teraz , nikdy netrúfli prísť. Ak by OSN a Medzinárodný súdny dvor fungoval pre každého a meral jedným metrom - Spojené štáty by už napríklad po vojne na Filipínach boli definitívne potrestané tak, že ostatní by sa ich prestali báť.

A posledné : strach dokázal zotročiť aj tých najodvážnejších. Škoda, že politici i obyvateľstvo trpí frustráciou a depresiou z o Spojených štátov. 

Neobmedzenú moc Spojených štátov máme na svedomí predovšetkým my, ostatní. Oni len si tú moc užívajú. Dobre nám tak.