Už před 11. zářím 2001 plánovaly USA rozkotat Střední východ
Hlavní součástí tohoto plánu bylo zaútočit na sedm středovýchodních zemí, to je Irák, Sýrii, Libanon, Libyi, Somálsko, Sudán a Irán, svrhnout tamní vlády a nastolit zde vlády loutkové. Plán měl být uskutečněn v pěti letech.
Jak generál Wesley Clark uvedl, vycházel tento plán ideově z neokonzervativní Wolfowitzovy doktríny (na zemi může být jen jediný vládce – to je Amerika), která byla sepsána a zveřejněna v r. 1992, a Plán pro nové americké století, vypracovaný v roce 2000, tuto doktrínu vlastně už jen rozváděl do konkrétních kroků. K uskutečnění plánu však bylo třeba, aby se neokonzervativci zmocnili Bílého domu, konkrétně, aby neokonzervativní prezidentský kandidát Bush ml. vyhrál v roce 2000 prezidentské volby. V zájmu tohoto cíle zfalšovali republikáni výsledky voleb na Floridě, demokraté protestovali, bylo tedy rozhodnuto voličské hlasy přepočítat, ale zasáhl Nejvyšší soud a přepočítávání hlasů zakázal. A tak se prezidentem USA nestal demokratický kandidát Al Gore, ale Bush ml., a neokonzervativcům se cesta k výbojům otevřela.
Následovalo velmi podezřelé 11. září 2001 jako záminka k zahájení americké války proti teroru, anebo, jestli chcete, k plnění Plánu pro nové americké století. Nejdříve invaze do Afghánistánu,(původně neplánovaná), pak do Iráku atd.
(Potud tedy autentický generál Wesley Clark, který shora citovanou přednášku přednesl sice už 2. března 2007 a P.C. Roberts nám ji tedy posílá pro připomenutí toho, co se možná zapomnělo, nebo se o tom svět nedověděl).
Překlad:Lubomír Man
Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=zuvV8-82LPQ
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 1726x přečteno
Komentáře
Wesley Clark o tom roku 2007 hovorí aj na youtube. Mnohí hovoria pravdu až keď sú mimo politiku - po funuse. To nemá vplyv na aktuálne dianie, ani na politikov pri moci. A už vôbec to nemá vplyv na zarytých a bigotných obdivovateľov politiky USA. Stačí sa pozrieť do parlamentu ČR, kde 82 % rusofóbnych poslancov bolo zvolených pre neochvejnú orientáciu na Západ. A 40% občanov je riadenie štátu ľahostajné - prípadne , žiadna z ponúkaných možností nebola vhodná. V tomto prípade súhlasím s tými 40% . Nie je správne voliť menšie zlo, i keď vo voľbách je to pravidlom. Podobne je to aj na Slovensku.
Tak koho chceme zachraňovať zverejnením pravdy? Pritom ak sa opýtate kohokoľvek, každý vám povie : chcem počuť pravdu, nič len pravdu. A keď tú pravdu počujú a nezhoduje sa s ich ideológiou, videním sveta, či len názorom - odmietnu ju. Len mizivé percento občanov sú prístupní debatovať s oponentom, vypočuť si argumenty a vyjadriť svoje argumenty. Obvykle tí bigotní ani nemajú argumenty na obhajobu svojho postoja k veci ( leda nadávky ). A že tých bigotných je 82% netreba hádam pochybovať.
Paradoxom je, že môžeme si plánovať čokoľvek, ale bez pomocníkov sa to nedá realizovať. Aj USA si môžu plánovať rôzne stratégie, no keby nemali poslušných vazalov a lokajov, ktorí im ich plány pomáhajú realizovať, veľa by neurobili. Sú hegemónom preto, že im Japonsko, Južná Kórea, Turecko, Pobaltie, NATO, Rumunsko, Nórsko, Švédsko.... poskytujú svoje územie, umiestňujú základne, ubytujú vojsko, podpisujú otrocké zmluvy, sú po boku USA v každom konflikte...
Preto za stav sveta sú zodpovední všetci spojenci USA. USA sú v tom " nevinne ".
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.