Vesecká s glancem, Pospíšil s potupou

28.2.2011 20:28
Jiří Pospíšil je národem milován jako jeden z nejlepších ministrů. Je to samozřejmě absurdita, protože za jeho ministrování vypukla Čunkova aféra, kterou na pokyny Mirka Topolánka jednoznačně politicky a hlavně pokryl, chrlil zákon za druhým, zpravidla zbytečným, namísto toho aby dělal něco pro efektivnost, rychlost a větší předvídatelnost soudních rozhodování.

A tak počet soudců dosáhl stavu naprosto nejvyššího v EU na 100 000 obyvatel, ale kvalita, rychlost a spravedlnost tomu rozhodně neodpovídá. Chce vytvořit naprosto nesmyslný občanský zákoník, s úpravou pastvy, dobytkem apod., což upřímně řečeno naprosto nikdo nepotřebuje, ale nezajímá ho, zda se obyčejný občan bez právnického vzdělání rychle a přehledně domůže práva.  

Renáta Vesecká selhala v případě vyšetřování kauzy ministra Čunka. V tomto ohledu je její vysvětlovací dopis ministru Pospíšilovi bez významu. Ale má svatou pravdu a stoprocentně podepisují její slova, že ten vzadu, bezpáteřní a charakterově pochybený, je Pospíšil. V této vládě je více lidí, některé nesnáším, jiné respektuji. Ale z tohoto chlapce se mi upřímně dělá zle. Je nejoblíbenějším ministrem, ale zároveň nejméně charakterním. 

Renáta Vesecká učinila důstojný krok, že odešla. To neznamená, že je odepsána. Jako advokátka bude jistě skvělá.

Naopak Jiřímu Pospíšilovi přeji potupný odchod. Odchod odpovídající jeho malosti, nízkosti a bezcharakternosti, i když je tak  populární. To už se v demokracii nevylučuje.

A pak že lid nemá takovou vládu nebo alespoň ministry, které si zaslouží. 

(autor je mluvčím ČSNS 2005 pro oblast justice a spravedlnosti)

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Připojuji se, že z mně dobře známých lidí, kteří kandidují a jsou i často voleni do zastupitelstev ČSSD, se mi dělá špatně.

Čím to, že tolik podvodníků, kšeftařů a tlučhubů se tlačí do politiky. Cožpak na obvodech nevědí, co to je za lidi. Nebo nevidí a neslyší, respektive nechtějí vidět a slyšet?
jiri-vyvadil
Nevím, kdo je Jan Duba a odkud čachruje s informacemi. Já jsem obhájce Petra Müllera a nic takového mi není známo.
zdobinsky
Já bych nezaměňoval slušnost se servilitou.
catumbelan1
Zvláštní, že se zde objevují s železnou pravidelností zlomyslná přání. V čem to může být?
Pokud je zde otázka co lidé vidí na ministru Pospíšilovi tak odpověď se nabízí. Přestože z ODS, tak minimálně slušný člověk to je. Nechci být kyselý a rozebírat věci které do diskuze nepatří. :-)
zdobinsky
Podíváme-li se v průřezu dvaceti let na žebříčky nejpopulárnějších osobností v politice, musí nám být jasné, že tady něco nehraje.

Co na tom chlapci, jak jej v článku trefně vystihujete, lid vidí?
Raději o tom nepřemýšlet.