CSU: Cesty na Ukrajinu jsou „důkaz absence skutečné hrozby“

vlajka ukrajiny
3.1.2026 12:40
Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) připravila sjezdový programový dokument, ve kterém je návrh, aby ukrajinští uprchlíci – muži byli posláni zpět na Ukrajinu.

Strana považuje cesty na Ukrajinu za „důkaz absence skutečné hrozby“. Zdůrazňuje zejména, že muži v branném věku by neměli zůstat v Německu, ale jsou povinni se vrátit a podílet se na obraně své země. O tomto stanovisku informuje ukrajinský portál  Strana.ua.

„Hoffmann (předseda CSU v Bundestagu) chce poslat ukrajinské muže způsobilé k vojenské službě zpět do vlasti. Musí ‚přispívat k obraně své země‘. U všech žadatelů o azyl bude od dubna 2025 jejich potenciální majetek použit ‚na pokrytí nákladů na jejich pobyt v Německu‘.“  Píší německá média.

Ve stejném dokumentu se CSU, která je členem vládnoucí koalice, zasazuje o to, aby sociální pomoc byla poskytována pouze těm, kteří ochranu skutečně potřebují, a nebyla využívána jako forma dlouhodobého pobytu v Německu na úkor německého rozpočtu.

 



Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.