Jaromír Novotný: Amerika už není zemí neomezených možností, teď je to ČR

obrazek
25.6.2013 12:51
Po 15 dnech pobytu ve Skandinávii jsem se tuto neděli vrátil do České republiky a nestačil jsem se divit. Vrátil jsem se do země, kde jsou premiér i vláda v demisi. Všichni, politici, novináři a zasvěcení experti, tady řeší, kdo bude příštím premiérem, zda bude pokračovat současná koalice nebo zda prezident jmenuje úřednickou vládu. Nikdo si ale nevšímá skandálního selhání Vojenského zpravodajství, které po dlouhou dobu sledovalo ženu premiéra Nečase.

Sledování začalo ještě za působení generála Ondreje Páleníka, který ve funkci skončil v listopadu 2012 (to byl ještě ministrem obrany Alexandr Vondra a jeho I. náměstkem Vlastimil Picek) a pokračovalo i za jeho nástupce generála Ladislava Kovandy. Toto sledování bylo zcela protizákonné a navíc začalo na příkaz šéfky sekretariátu předsedy vlády, paní Jany Nagyové, která k tomu neměla žádné oprávnění.

Jak to, že nikdo nepožaduje vyvození politické odpovědnosti od bývalého ministra obrany Alexandra Vondry a současného ministra obrany v demisi Vlastimila Picka? Ministr obrany je přece přímým nadřízeným šéfa Vojenského zpravodajství! Bez souhlasu ministra obrany nemůže Vojenské zpravodajství provádět takovouto operaci, i kdyby to nařídil sám premiér, natož úřednice bez jakýchkoliv pravomocí vůči Vojenskému zpravodajství.

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.