Jaromír Novotný: Čeho je moc, toho je příliš. Je na čase udělat pořádek…

obrazek
26.6.2013 13:14
Zneužívání Vojenského zpravodajství je asi dlouhodobá záležitost a je to strašlivé zjištění. A navíc se jedná o katastrofální vysvědčení pro ministry obrany Martina Bartáka, Vlastu Parkanovou, Alexandra Vondru a Vlastimila Picka. Jak bylo dnes zveřejněno, tak falešnými nařčeními byli v minulosti obvinění tři generálové Armády ČR. Jednalo se o údajnou špionážní aféru ve prospěch Ruska.

Z armády tenkrát museli odejít tehdejší náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky František Hrabal, národní vojenský představitel při Vrchním velitelství NATO v Evropě Josef Sedlák a první zástupce náčelníka generálního štábu Josef Prokš. Policejní vyšetřování ale dospělo k závěru, že k žádnému předávání informací nedošlo! Vyšetřování bylo ukončeno sice již před rokem, ale nikde se o tom nemluvilo.

Dále ještě uvedu Vojenským zpravodajstvím vykonstruované obvinění klíčové svědka v kauze letadel CASA, dnes již bývalého elitního pilota pplk. Karla Daňhela z pohlavního zneužití nezletilé dívky. Soud Karla Daňhela v dubnu tohoto roku osvobodil a prohlásil za nevinného.

Když k tomu na závěr přidáme zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování ženy premiéra, tak dojdeme k hrozivému závěru. Za bývalého šéfa Vojenského zpravodajství, generála Ondreje Páleníka, se tato tajná služba stala nástrojem k řešení soukromých ambicí představitelů ministerstva obrany (znemožnění svědka proti ministryni Parkanové, vyřazení tří generálů z vrchního velení armády v rámci snahy o kontrolu armády) a šéfky sekretariátu premiéra z  Úřadu vlády. Toto je v jakékoliv demokratické zemi nepředstavitelné. U nás je to normální.

Doufám, že úřednická vláda začne na ministerstvu obrany uklízet od podlahy...

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.