Karel Horák: LEV 21 - nekomunistická, nezemanovská a jednotná strana

obrazek
1.9.2013 16:37
V současném guláši politických stran a hnutí je opravdu těžké se vyznat. Jako houby po dešti vznikají nové politické strany, politici mění stranický dres jak na běžícím pásu. Kdo byl včera někde, je dnes jinde. Jako bájný Jožin se opět odkudsi vynořila věčná a nenahraditelná Jana Bobošíková, tentokrát v roli biblického Noea, která s úmyslem zachránit českou pravici zve na svou Archu všechny lidi pravé vůle. Je přitom samozřejmě úplně jedno, že před pěti lety kandidovala na Hrad za komunistickou stranu. Voličský žaludek zřejmě snese všechno. K volebním letákům přibalte kinedryl.

Nerad bych se mýlil, ale snad jedinou jistotou je vítězství levice. Můj stranický souputník Mirek Němec na svých blozích několikrát plédoval za sjednocení levice. Bylo by to samozřejmě nejlepší, ale bohužel je to v dnešních poměrech nereálné. Za prvé – o nějaké sjednocení ostatní levicové strany nestojí, jinak by už dávno vyvinuly alespoň minimální iniciativu. Za druhé – přátelé v ČSSD si před sněmovními volbami, tedy v tom absolutně nejnevhodnějším čase začali jít po krku, ve straně je vysoké pnutí a zdá se, že je dokonce před rozvalem. Za třetí – SPOZka, pokud je vůbec nějakou autentickou levicovou stranou a jejíž ideologie mi dosud jako mrška uniká, působí navenek jen jako politický servis prezidentův a snad se s tím ani netají. 

Nedá se tedy nic dělat, levicové strany jdou do voleb každá na vlastní pěst. Bohužel. Bohužel si budou vzájemně konkurenty. A tak nezbývá, než se vůči konkurentům čitelně vymezit.

LEV 21 je na rozdíl od ČSSD stranou jednotnou. O stěžejních tématech se u nás diskutuje, menšina respektuje většinu, nikdo nikoho zákulisně nenahlodává, táhnem za jeden provaz a neumím si vůbec představit, že by kdokoli z nás popoháněl své stranické orgány k soudu. Jistě, jsme mnohem menší stranou než soc.dem., kde bitky o volitelná místa působí poněkud nechutně. Nicméně strana, v níž selhává vedení, jen těžko může voliče přesvědčit, že bezchybně zvládne řídit stát. Není navíc jisto, zda  se ČSSD v současné podobě vůbec udrží.

LEV 21 je na rozdíl od KSČM stranou nekomunistickou. Nemusíme si usneseními zakazovat spolupráci s KSČM, protože by to ani nikoho nenapadlo. Milada Horáková i Edvard Beneš by se museli v hrobě obracet. Už jen z respektu k jejich památce je nutno udržovat si od dosud nereformované KSČM patřičný odstup.

LEV 21 je na rozdíl od SPOZ stranou „nezemanovskou“. Nemusíme se schovávat za záda Jiřímu Paroubkovi. Máme kvalitní a ihned použitelný politický program, nejsme tu proto, abychom vlastně jen papouškovali něčí myšlenky. Máme kvalitní personální základnu složenou z odborníků, lidí zkušených a vesměs nových tváří. Nepotřebujeme proto vládní angažmá jako katapult do nejvyšší politiky.

Shrnuto - LEV 21 je stranou jednotnou, nekomunistickou a nezemanovskou. Je důstojnou alternativou pro levicového voliče. Naším úkolem je to neustále připomínat.

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Proč ti politici musí dělat vždy a za všech okolností z lidí blbce???

rku

Pane Horáku,

nereformovaní komunisté vám vadí. Reformovaní- kvůli karieře převlékači kabátu, jako váš stranický souputník Němec- vám nevadí? Pokud se zázrakem dostanete do parlamentu, s komunisty spolupracovat budete muset. Možná i s marťany.

Krajtl

Jak to někde zavání antikomunismem, zavání to i přeběhlictvím a "odpovedností víc než si myslíte".