Kde a kým uznáš…?!? Vláda, prezident nebo parlament…?!?

ladislav zak youtube
10.2.2019 18:57
Dovolím si jenom několik poznámek na téma „Modurit nebo Kujón“. Minule jsem naznačil, že vláda podle mě obešla zdravý rozum, když se rozhodla pro uznání, čímž naznačila, že partnerská země asi není suverénní, když její ústavní pořádek potřebuje superlegalizaci. Dnes bych rád upozornil na to, že vláda obešla nejen zdravý rozum, ale i Parlament.

Celá záležitost měla projít minimálně zahraničními výbory obou komor. Na Slovensku šel ministr Lajčák do zahraničního výboru Národní rady a tam prostě neuspěl a celá záležitost s uznáváním nebo neuznáváním šla prostě k ledu. U nás tuto vrcholně citlivou politickou otázku uchvátila oranžová vládní klika Petříček-Hamáček a za hlubokého mlčení předsedy zahraničního výboru Sněmovny Zaorálka i jeho partnera v Senátu Fischera věc na hulváta protlačili vládou. Zřejmě tam socani nenarazili na odpor, protože to byl domácí úkol z Bruselu i z Berlína, potažmo z Washingtonu.

Četl jsem článek pana Zaorálka v Právu, kde příslovečně znalecky hodnotí americkou politiku, ale o tom, že měl v této věci dělat svou práci ani muk. Místopředseda Sněmovny zodpovědný za zahraniční politiku, Vojtěch Filip, kritizoval samotný fakt uznání, ale o tom, že hlavním problémem je vynechání Parlamentu z celé věci v republice, která jindy tak ohání tím, že je parlamentní, neřekl, aspoň podle mého vědomí, zase nic. Předsedové obou sněmoven drží bobříka mlčení…

Parlament tak opět sám prostřednictvím mlčení svých čelných představitelů v této citlivé věci nastavil zrcadlo své bezvýznamnosti, kterou má v očích vlády i prezidenta. Prostě jenom „naničhodná žvanírna…“, které se nemůže nic vážného svěřit. Co kdyby byl její názor odlišný od domácího úkolu…

Ladislav Žák

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.