Ladislav Žák: Politické dno…

ladislav zak youtube
18.6.2019 00:01
Kdo by snad pochyboval, že ČSSD dorazila až na politické dno, ten by měl být po výrocích pana Hamáčka a dalších členů vedení ČSSD, na téma možného důvodu opuštění koalice, bez pochyb.

Vydírat politického partnera pod záminkou, že nesmí být zvolen do jedné mediální rady jakýsi člověk s netradičními názory, je mentální i morální ubohost, která se může zrodit jen v hlavách skutečných zoufalců. Nutit k čemukoliv jakéhokoliv poslance v proceduře tajné volby, a navíc hromadně, je v hlubokém rozporu s principy svobody a demokracie. Politická strana, která takto přemýšlí a koná, by měla být testována z hlediska ústavnosti svého jednání.

Navíc je i mentálně slabším z nás zřejmé, že dotyčnou osobu lze zvolit zcela bez účasti hlasů ANO a tudíž se jistě budou v opozici hledat varianty, jak nastavit poměry při hlasování tak, aby ke zvolení došlo a byl tak učiněn další krok k rozpadu stávající koalice.

To nejhorší je ale to, že někdo, kdo se deklaruje jako levicová strana, se prezentuje jako zcela hystericky netolerantní k odlišnému názoru a nemá ve svém arzenálu žádný jiný důvod pro opuštění kolaborantského vztahu s oligarchou, ze kterého vedení ČSSD tak bezostyšně tyje. Přitom zrazuje nejen svou minulost, ale především ty nejpotřebnější v naší společnosti, kterým vzkazuje, že je sice nechá bez pomoci, ale že jejich odpovědná ministryně si udělá fajn dovolenou s ministryní financí…

Přitom by stačilo říci zcela jednoduše. Už nechceme mít nic s arogantním jednáním s občany, už nechceme poslouchat primitivní lži, už nechceme legitimizovat dobývání renty z jakékoliv tvůrčí a produktivní činnosti v soukromém sektoru, sdírání lidí a firem na poplatcích, které jako nejsou daněmi, omezování občanských svobod a lidských práv pod záminkou bezpečnosti a korektnosti.

Nejsme kolaboranti, jsme sociální demokraté…

Ale k tomu nedojde…   

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Pokud kdosi panu Hamáčkovi nakukal, že před zasedáním širšího vedení strany by bylo dobré "ukázat svaly", potom to byl totální hlupák a ubohost argumentace šéfa partaje v této kauze se tím jen prohloubila. Ono už asi nestačí, že vedení ČSSD jedná se samozvanými organizátory demonstrací. Skutečně nezbývá, než doufat ve zvolení pana Semína a ve splnění výhružek ze strany Hamáčka. Pokud by se tak stalo, tak dozajista za obrovského aplausu opozice, což by byl ale v reálném případě nových voleb, poslední potlesk, kterého by se ČSSD dostalo. Po těch volbách by už nebylo tleskat komu!