Marjanovič opět perlil, až bylo smutno

obrazek
11.9.2015 07:41
Zaměstnanec Babišonovin MF DNES Teodor Marjanovič ve čtvrtečním (10. 9.) vydání opět zaperlil. Premiér Bohuslav Sobotka je prý tváří v tvář masivní humanitární krizi tak trapný, až je člověku smutno. Člověku Marjanovičovi je smutno z toho, že Sobotkova vláda svěřila ministru vnitra Chovancovi mandát, aby povinné kvóty pro rozdělení uprchlíků z Asie a Afriky do členských zemí EU v Bruselu odmítl.

Pokud Sobotkova vláda (a spolu s ní celá skupina států V 4) požadavek Evropské komise přednesený lídrem Jean-Claude Junckerem odmítne, bude to podle Marjanoviče projev zápecnictví. Šlo by prý o nereálné až hurvínkovské představy o tom, že EU má na to, aby ukončila konflikty v Sýrii a Libyi.

Teodor Marjanovič si o sobě zřejmě myslí, že je novinář. Porušil však základní novinářskou zásadu o potřebě získání souhrnu informací o problému, o němž novinář publikuje.

Pak by Marjanovič nevytrhl ze Sobotkova vystoupení v televizi jednu větu, ale zjistil by si také premiérovo tři dni staré stanovisko k stejnému problému: chceme debatu vrátit k příčinám krize. Neztrácejme čas diskusemi o kvótách, které jsou šidítko, a jako takové je nabízejí vlády některých zemí svým občanům. Nikdy nemohou fungovat. Musíme se soustředit na to, co udělat pro stabilizaci Blízkého východu a severní Afriky.

V úvodu bylo řečeno, že člověku někdy bývá z něčeho smutno. Například mně, občasnému čtenáři MF DNES, bývá velmi často smutno z výplodů autora Teodora Marjanoviče.

Oleg Gubin


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Ve chvíli, kdy Německo i Rakousko uzavírají před běženci své hranice, se Marjanovičovy nářky jeví konečně v pravém světle.

Je to čisté pokrytectví a Marjanovič je zkrátka pokrytec!

jan-vysocina

Zaměstnanec Babišonovin MF DNES Teodor Marjanovič jen patrně vyjadřuje skutečné názory svého zaměstnavatele. Ve vládě se tedy necítí místopředseda vlády dobře, protože musí respektovat rozhodnutí většiny ministrů. Prostřednictvím svého zaměstnance dává Američanům signál, že on ne, to jiní nesouhlasí s opatřením ohledně migrantů, které by ve svém konečném důsledku bylo zárodkem rozpadu EU.

Když nejde reformovat EU, tak nezbývá než z ní vystoupit i s dalšími nespokojenými státy, a založit jiný útvar. K takovému závěru brzy dospěje i česká vláda, protože je v EU poměrně dost vlád, kterým již není pomoci. A s nimi by se do propasti dostaly i státy východní Evropy. Mnozí obyvatele Česka ještě pamatují propagandu bývalého režimu a tak nyní snadno rozpoznají, kde je pravda. Ve veřejnoprávních médiích se ji obvykle nedozvídají.