Jiří Vyvadil: Minář zbaběle zatroubil na ústup…

24.6.2019 10:19
Onen rezavý mladík, který kočíruje Chvilkám, včera oznámil, že přerušuje demonstrace Chvilek pro milióny do 21.8. kdy si zařádí nad výročím invaze vojsk Varšavské smlouvy a po druhé na 16. listopadu, tedy v předvečer výročí 17. listopadu.

Když jsem si probral komentáře v dnešních denících a vlastně všechny patří do Babišova vlastnictví, nikdo jim nemůže vyčítat, že by svého vlastníka nějak šetřili. Nejenomže se rozplývali nad počty účastníků, ale naznačovali též, že Andrej Babiš měl z těchto demonstrací vítr.

No nevím, proč by měl mít. Už od akce „Děkujeme, odejděte“, přes televizní revoluci, po demonstrace na podporu strýce ministra Hermana Bradyho, kvůli jeho nevyznamenání prezidentem Zemanem či kvůli vyšetřování – nevyšetřování syna Andreje Babiše, jinak to občana Švýcarska, a dalším a dalším (už za Sobotky se houfně proti Babišovi manifestovalo), se vždycky rozvášní stejný typ voličů, liberálně – havlistických, fundamentalisticky proevropských, a vyráží do ulic. Klasicky to stranicky odpovídá pravicové opozici (dnes pozměněně pirátsko-pravicové opozici), která chce si na ulici převzít moc.

Jenomže podstata je v tom, že tato moc, po které touží, už dávno, tj od prvních svobodných voleb v roce 1990, na ulici neleží.

Kdysi to bývala ODA, US, KDU-ČSL, dnes jsou to Piráti, ODS a ta pravicová drobotina STAN, TOP 09, KDU-ČSL. Vždy jde o hlas odpovídající volebnímu zastoupení této „protestující“ opozice, dříve dvacetiprocentní, dnes – ať tratím - třiceti pěti procentní. Nikdy to není více.

Konec konců z nadšených reakcí představitelů Pirátů, ODS i oněch trpasličích stran je jasné, že Chvilky mluví jejich jazykem. ALE JEN JEJICH JAZYKEM!!! A to i odpovídá struktuře podpory či nepodpory v Poslanecké Sněmovně. Zde se nesmíme nechat zmátnout, že SPD se nevysloví pro podporu Babišovi vlády, ale ne proto, že by byla proti Babišovi, ale proto, že chce odstranit z vlády ČSSD, což s ohledem na výpady jejího předsedy Hamáčka proti předsedovi SPD Okamurovi je pochopitelné a legitimní.

A v tom je zakopaný pes.

Kdyby náměstí byla zaplněna stoupenci veškeré opozice, od komunistické, přes pirátskou a odesáckou po tu pravicově trpasličí, čili kdyby proti Babišovi povstali všichni s výjimkou stoupenců ANO, bylo by to vážné.

Ale to určitě nehrozí.

Pravicově – pirátská opozice je tak fundamentalistická, a tak se nikdy nemůže dohodnout s KSČM a SPD, které ráda diskriminuje.

A tak je zcela jasné, že ten nový rezavý krysař Minář ze zoufalství hodil na nejbližší období do akcí Chvilek vidle. Každá další demonstrace by totiž v nejbližší době byla jen nudnější a trapnější. A jen by narůstal naopak hněv a odpor nás ostatních, pro které jsou zlem nikoliv Andrej Babiš, ale Piráti, ODS či ti pravicoví trpaslíci. A nás je většina.

V tomto týdnu bude hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Je jisté, že to bude opět směšná taškařice, protože hlasy jsou dány a vláda přirozeně důvěru získá.

(Mimochodem, rád přiznávám, že bych uvítal pád této vlády a nové, kterou by logicky opět vedl Andrej Babiš, protože by jej prezident znovu najmenoval a konečně i třetí, neboť by jej zajisté jmenoval předseda Sněmovny Vondráček a potom vzhůru k novým volbám, které zcela jistě Andrej Babiš vyhraje, jeho trestní stíhání by bylo přerušeno, a i když by posílili Piráti a ODS, je velká naděje, že by zmizely třebas i KDU-ČSL a TOP 09. Ale tuto myšlenku budu mít jistě čas v budoucnosti rozvíjet.)

Čili to shrňme. Minář správně pochopil, že nic nedocílil a vlastně prohrál a zatroubil na strategický ústup.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Ten s tím kloboukem z Chvilek dokonce ve svém čteném projevu (připadlo mi to jakoby psané někým výrazně starším než byl mladistvý spíkr) na festivalu včera na Letné  oznámil přítomným fanouškům, že ta demonstrace byla na podporu stran demokratického bloku, což bylo pro mnohé asi překvápko, když akce začínala voláním po nezávislé justici. Pánové z demokratického bloku se takticky písňového fesťáku neúčastnili (aby se to neprolátlo), jen dnes pěli nadšené ódy v ranních rozhlasových zprávách. Asi to tak bylo domluvené, kluci se už vyznají, jak oblbnout lidi.