Nalijme si čistého vína: Babiš dělal hrubé chyby…

vyvadil ilustrace
29.1.2023 09:20
Je to masakr, ale jinak to dopadnout nemohlo. Poprvé po dvaceti letech poměr liberálové – opozice není půl na půl, ale 60 ku 40 ve prospěch nikoliv pro opozici, ale pro vládní koalici. A důsledky mohou být dlouhodobé. V každém případě: Petr Fiala, námi všemi spravedlivě nenáviděný vyhrál.

Sám se zpravidla o vnitropolitickou analýzu nezajímám a věnuji se válce Západu proti Rusku.

Ale pár bodů si neodepřu.

1, V každém případě prezidentská volba byla skvělým průzkumem nálad české veřejnosti a je nepochybné, že ten 60% procentní nesouhlas s vládou se změnil v protiklad a 60 % naopak dalo hlas kategorickému stoupenci této vlády včetně a možná především její militantní podpoře válce proti Rusku.

2, Asi málo kdo z protivládních hlasů chtěl uprostřed kampaně vyvolávat kritické nálady uprostřed „probabišovského tábora“, ovšem během kampaně Babiš navázal aktivně na své šílené akce typu likvidace ruské ambasády u nás a naprosto vycucané kauzy Vrbětice, kterou jako provokaci připravil Koudelka, který nyní jistě bude povýšen soudruhem prezidentem Pavlem na generála.

3, Jeho doslova šílené prohlášení po skončení 1. kola, kde mohutně zabudoval svým plánem na mírovou konferenci k ukončení války, že začal srovnávat rozvědčíka Putina s rozvědčíkem Pavlem a navíc sám s máslem na hlavě se začal šťourat kdo byl větší komunista. V tom okamžiku jsem si řekl: pablb a bylo jasné, že může nastat jen katastrofa.

4, Když začal útočit na SPD uprostřed prezidentské kampaně, kdy se správně bojuje o každý hlas občanů, že nikdy nemůže součástí koalice, řekl jsem si „korunovaný pablb“ Ten chlápek může mít připravené dokonalé projevy, je miliardář, ale on zatím plácá ty své nesmysly

5, Andrej Babiš má samozřejmě pevné semknuté voličské jádro a samozřejmě bohudíky. Toto nekritické jádro nepochybně i do budoucna bude schopno zajistit, že ANO v příštích volbách do Poslanecké sněmovny dokonce stále může být samo o sobě nejúspěšnější politickou stranou. Ovšem na celkovou porážku dnešní vládní pětikoalice to stačit nebude muset.

Z toho vyplývá jeden závěr. Protivládní opoziční síly, které už nebudou ochotny akceptovat nekriticky Babišovy strašné výstřely od boku, budou muset aktivně začít budovat nové „sexy“ platformy. Bude to velmi těžké. Ale i ve Francii došlo k jistému vzedmutí nových protimacronských sil. Takže se o to také pokusme.

Asi tak, přátelé…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

V průběhu odpledne jsme tepali na Nové Republice SPD a byl tam David a komentoval naše příspěvky, shodli jsem se na jedné věci, že SPD zradilo své přížnivce a měli unikátní příležitsit navázat nějakou tu vzájemně výhodnout spolupráci s ANO a v zásadě to ANO podrazili. David tam vystupoval z posice, jako by jim to bylo úplně jedno, jestli je tam Babiš a nabo Pavel, myslím, že tím hodně svých příznivců SPD naštvalo. Zde píše perfektní anylýzu voleb Vlk a konkrétně o SPD říká:  Ale  dvě naše  porážky jsou naprosto neoddiskutovatelné! Tou první je  Okamurovo jidášství  ohledně  nepodpory pro Babiše. Prostě  polojaponec potvrdil co je  zač!  Že je to jen a jen politický  čachrář, kterému  jde jen o vlastní hlasy. A  nic jiného nezajímá. Že prostě politika je pro něj byznysem k osobnímu obohacení. Kdy nejvyšší metou a kánonem  je  inkaso státního příspěvku za  voličské  hlasy  a to, aby  bylo co nejvyšší. Že naprosto  nejeví  žádný zájem o nějakou vládní odpovědnost, dokonale mu vyhovuje  být trvale v opozici, sbírat protestní hlasy a soustavně inkasovat od státu!!! Tohle nesmí být nikdy ohroženo!Kvůli tomu  odmítl mobilizovat své  voliče na  Babišovu podporu. věděl,  že  Andrej zareaguje  jednoznačně  – s  tebou tím pádem nikdy, s tebou jsme skončil. 

opatovice328

V zásadě máte pravdu. Ale když Babiš rozjel Vrbětice, tak jsem s transparentem, že agenta CIA za premiéra nechceme, několik dní pochodoval před Úřadem vlády. Ale vše ty jeho přešlapy jsou pro mě dnes banalitou a hodil jsem mu to 2 x a neměl jsem vůbec pocit, že bych se do toho musel nutit a nějaké ty kecy o volbou srdcem atd. jsou pro mě směšné. Já ale sleduji jen alternativu, žádné jiné zprávy. Ale řeknu toto jako námět, když tato vláda zlikvidovala Sberbank, účty tam mělo 70 tis. lidí a firem, kterým tato vláda způsobila minimálně problémy. Já tam přišel například o 3 miliony Kč díky této vládě. A to už je nějaká síla voličů a jejich rodiných příslušníků, co by mělá být naštvaná na tuto vládu a kde byla ta síla těch drobných střadatelů ze Sberbank u těchto voleb? Stačilo Babišovi, aby prohlásil, že věc ve Sberbance měla vláda řešit jinak, a mohla to řešit jinak, a měl by na své straně možná 150 tis. voličů a to navždy. Protože ze sdělovacích prostředků zazníval jen zlomyslný výsměch vůči těm, co tam přišli o peníze. Redaktoři chodili po těch, co tam přišli o peníze a zlomyslně se jich ptali, jak jste si jen mohli uložit peníze u ruské banky? Přitom banka nepatří Rusku, ale patří akcionářům. Já měl také peníze v investičním fondu, který nakupoval akcie a prodával akcie, třeba jsem byl také v té době majitelem určitých akcií ve Sberbance. Takže to byl zlomyslný nenávistný akt, kterého mohl Babiš využít. Ale to se musí naučit Babiš sbírat každý oposiční hlas tím, že někomu pofouká bebínko. Babiš se musí poučit od této pětidemolice a kritizovat vše a pořád a oni se ti voliči nasbírají. Ale pravdu měl ve své analýze Vlk, který řekl, že Pavlovi ty volby vyhrálo abnormálně teplé počasí. Naštvaný jsem na SPD a těm to neodpustím, co tady hráli s tím Havlistou Baštou za taškařici. Já už dnes zase chodí po Praze s jiným transparentem, že tato vláda patří za katr:  https://www.iportal24.cz/featured/protivladni-demonstrace-prezidenti-vlastenecke-pisne-i-harry-potter/