Piráti aneb konec prosperity Pražské plynárenské

19.8.2022 10:55
Dnešní článek pana Nohla na Seznam zprávy „20 měsíců strávil v české vazbě, soud ho očistil. Příběh Brita se uzavírá“ současně ukazuje jednu ze záminek Pirátů, která vedla k tomu, že pražská městská plynárna, po 175 letech velmi úspěšné existence, stanula a stále stojí doslova nad propastí. Proč se Piráti, kteří mají znak v černé barvě (barva zisku) rozhodli náhle preferovat barvu červenou (barva ztráty)?

Smutné je, že právě nedůvodné trestní stíhání pana Sandhu bylo záminkou pro Piráty, aby doslova „odstřelili“ na počátku roku 2021 z vedení Pražské plynárenské pana Pavla Janečka a pana Milana Jadlovského, kteří dokázali řádným hospodařením 7 let přinášet do rozpočtu hl. města Prahy každý rok cca 1 miliardu Kč zisku a Pražanům zajišťovat velmi nadstandardní služby a velmi nízké ceny plynu.

A proč do vedení Pražské plynárenské posadili Piráti a jejich pirátský primátor, pod gescí radního z TOP 09, neodborníky, kteří prosperující firmu dokázali během několika měsíců přivést prakticky k úpadku? To je skutečně nepochopitelné. Měli snad Piráti a TOP 09 pocit, že tu miliardu nemusí již rozpočet hl. města Prahy každoročně dostávat, nebo že může jít jinam? Nebo to snad měla být pomsta Pirátů Pražanům?

Odškodní Piráti a TOP 09 pana Janečka a Jadlovského za poškození pověsti a finanční ztráty? Ale hlavní otázkou pro každého Pražana zůstává, jak chtějí odškodnit Piráti a TOP 09 Pražany za miliardové ztráty Pražské plynárenské, která byla tolik let jednou z nejziskovějších pražských městských společností?? 

Ivan Noveský

předseda Institutu pro energetiku, v roce 2001 zakládal ERÚ a v letech 2016/2017 byl jeho 1. místopředsedou

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.