FIFA neustoupila! Za LGBT kapitánskou pásku bude karta

qatar fifa
21.11.2022 12:36
Kapitániněkterých evropských fotbalových týmůběhem mistrovství světa v Kataru nebudou nosit duhové pásky „One love“ na podporu LGBT komunity.FIFA totiž zaujala jednoznačný postoja používání takových kapitánských pásků zakázala.

Během dřívější tiskové konference anglický kapitán Harry Kane a manažer Gareth Southgate prohlásili, že plány se nezměnily a Kane nastoupí s duhovou páskou. Po jejím konání bylo ovšem FIFA sděleno, že takový projev bude trestán žlutou kartou hned na začátku zápasu.


To by bylo problematické pro hráče i trenéra, protože dvě automatické žluté karty v prvních dvou zápasech by znamenaly Kaneovo potrestání pro závěrečný zápas skupinové fáze. Nemluvě o riziku hrát 90 minut s individuálním trestem."Pokud dostanu kartu za nošení pásky na rukávu, budeme si muset promluvit, protože je to pro obránce velmi nepohodlná situace," řekl kapitán Nizozemska, jehož reprezentace také chtěla na podporu LGBT komunity vystoupit, Virgil van Dijk.


A tak nakonec fotbalové svazy Dánska, Nizozemska, Belgie, Anglie, Walesu, Německa a Švýcarska vydaly prohlášení: „Jako národní svazy nesmíme dostat naše hráče do situace, kdy by mohli čelit sportovním sankcím, včetně udělení karet.“

 

 

Čtěte také: Vzpoura proti FIFA na mistrovství světa v Kataru
Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.