A Bidenovi půjdou po krku…

biden pad kolo
11.2.2023 17:18
Ne celé politické Spojené státy zobou válečnému štváči Bidenovi z ruky. Jak uvedl Newsweak ze dne 10.2.2023, republikán Matt Gaetz předložil návrh usnesení podporující ukončení pomoci Ukrajině.

Spolu s deseti dalšími kolegy předložil usnesení o únavě z Ukrajiny, ve kterém Gaetz vyzývá Spojené státy, aby „ukončily svou vojenskou a finanční pomoc Ukrajině“ a naléhá na všechny strany , aby „dosáhly mírové dohody“.

„Prezident Joe Biden bude muset zapomenout na svou předpověď z března 2022, která naznačovala, že vyzbrojení Ukrajiny vojenským vybavením eskaluje konflikt do ‚třetí světové války‘,“ uvedl Gaetz v prohlášení pro Newsweek.

"Amerika je ve stavu řízeného úpadku a bude se to ještě zhoršovat, pokud budeme pokračovat ve vybíjení dolarů daňových poplatníků na zahraniční válku," pokračoval. "Musíme pozastavit veškerou zahraniční pomoc pro válku na Ukrajině a požadovat, aby všichni bojovníci v tomto konfliktu okamžitě dosáhli mírové dohody."

Určitě bych to podepsal.

Těch deset podporovatelů se jeví jako směšné malé číslo. Ale nemylme se. Není to tak málo. Tato nejvěrnější skupina Donalda Trumpa tvrdě zatápěla při volbě mluvčího Sněmovny reprezentantů, která měla historicky největší počet patnácti opakování voleb, během kterého musel Kevin McCarthy slíbit vše možné i nemožné, aby se nakonec mluvčím i poté, co Trump obtelefonoval kde koho, aby mu do této funkce pomohl. V jistém smyslu je tedy nejen dlužníkem Trumpa, ale Trump v zásadě prostřednictvím svých lidí určuje dnešní agendu republikánů a nepochybně zatím ku prospěchu ukončení války, stejně jako pozitivně i v jiných otázkách, jako například nezasahovat do sociálních otázek.

Za svou osobu musím říci, že z toho dýchá z toho naděje, že republikáni bez ohledu na to, kdo nakonec bude kandidovat na prezidenta, si mír va Ukrajině berou za svůj.

A je příznačné se s prohlášením vyšli v okamžiku, kdy Zelenskyj triumfoval v Evropě jako pán světa.

Ten vývoj vypadá příznivě, jen to chce neposlouchat naše média a obrnit se trpělivostí.

Asi tak přátelé.

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.