Britský bulvár se opět předvedl

obrazek
19.7.2015 08:10
Britský bulvární deník The Sun zašel po nějaké době opravdu daleko. Tentokrát si vzal na paškál téměř devadesátiletou britskou královnu Alžbětu II. a na krátkém a nekvalitním videozáznamu ukazuje ji a její rodinu, jak hajlují.

The Sun je jako vždy veden pouze senzachtivostí a snahou na nejnovější pseudoaféře co nejvíce vydělat. V poslední době se zaměřuje na příslušníky královské rodiny a po snímcích nahého prince Harryho, publikoval nyní i zmíněné video. U běžných Britů však nemá nahrávka moc šancí změnit mínění o úřadující britské panovnici, které je konstantně spíše pozitivní.

Královně je na snímku z roku 1933 sedm let a pochybuji, zda vůbec měla potuchy, co ji její strýc Edward VIII. učí. Proč vůbec nahrávku The Sun publikoval? Chce snad Britům říci, že Alžběta II. byla v sedmi letech příznivkyní nacismu? To je samozřejmě velký nesmysl. The Sun se snaží obratně manipulovat s historickými fakty a chce vytvořit dojem, že kromě Edwarda VIII., který je skutečně jako příznivec nacismu znám, byli s touto genocidní ideologií spřízněni rázem všichni členové královské rodiny, včetně současné britské královny.  

Je fakt, že Alžbětin strýc i po vypuknutí druhé světové války sympatizoval s nacismem jako ideologií, stejně jako jeho žena, americká novinářka Wallis Simpsonová, která udržovala čilé styky s nacistickými pohlaváry. Nicméně Edwardův nástupce, již „právoplatný“ král Jiří VI., Hitlera z duše nenáviděl a proti zvrácené ideologii bojoval. Mimo jiné setrval při bombardování Londýna namístě a odmítl se evakuovat. Chtěl zůstat s obyčejnými Brity a přečkat nálety společně.

Snaha The Sunu trvale diskreditovat královskou rodinu je už opravdu ubohá. Nevěřím tomu, že se u obyčejných Britů názor na královnu změní. Spíše naopak. Vyvolá opačnou reakci a solidaritu s panovnicí, která vládne ostrovnímu království již 63 let a současně je stěžejním stabilizačním pilířem britského království a jeho vlády.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.