Je mi upřímně líto pana premiéra

5.9.2022 10:33
… a některých jeho ministrů, že se z nedostatku argumentů a z čirého zoufalství, museli uchýlit ke sprostému nálepkování.

Nálepkovat 70 – 120 tisíc (dle různých odborných odhadů) českých občanů přítomných na demonstraci (a dalším deseti, možná statisíce sledujících demonstraci online), kterým není lhostejný osud České republiky a kteří proto obětovali krásný sobotní den, to jsou opravdu výkřiky zoufalců. Ostatně, pan premiér, jako velmi vzdělaný muž, specialista politolog, nejlépe ví, že nálepkování, stejně jako facka, není argument, ale bezradnost z neschopnosti řešit věci.

Opravdu je mi pana premiéra a některých jeho ministrů líto, že když nemají argumenty proti námi ( skupina energetiků „Energie není luxusní zboží“), opakovaně vládě, navrhovaným osvědčeným a zákonným řešením na zlikvidování nesmyslně šíleně vysokých cen energií a snížení inflace, se museli uchýlit k primitivnímu pomlouvačnému nálepkování. Zjevně si neuvědomili, že pomluva je v českém právním řádu ještě stále trestným činem, a to i když se k pomluvě sníží premiér či jeho ministři…..

Pokud by však "česká" vláda konečně začala vnímat a nebála se realizovat všechna naše řešení na zachování koncové ceny české elektřiny do 4,- Kč/kWh a koncové ceny amerického či ruského plynu do 15,- Kč/m3, která vycházejí nejen z mnohaleté praxe, ale i z řádných propočtů, pak klidně unesu i nálepkování, protože bude šance zachránit české lidi, český průmysl, české zemědělství a českou ekonomiku.

Je mi osobně úplně jedno, zda mě budou nazývat "americkým švábem" či "ruským broukem" (nebo jak všichni ti trollové, elfové a další, nazývají lidi, kteří mají rádi svoji vlast) pokud nám Američané či Rusové dodají zemní plyn do 10,- Kč/m3 (kontrakty na plyn za německé, rakouské a maďarské ceny tj. 5-6,- Kč/m3 jsme měli k dispozici ještě v lednu 2022, to však vláda zmařila), protože to může zachránit naši Českou republiku.

Je mi osobně úplně jedno, zda mě budou nazývat "americkým švábem" či "ruským broukem", pokud budou čeští občané, český průmysl a české zemědělství dostávat českou elektřinu za české ceny.

Děkuji proto všem, kterým není lhostejný osud České republiky a kteří přišli či sdíleli demonstraci.

Děkuji organizátorům, zdravotníkům (jmenovitě sestřičce z Bruntálu!) a Policii ČR, že dokázali tak perfektně zvládnout tak obrovskou účast a hladký průběh celé akce.

Ivan Noveský

předseda Institutu pro energetiku, zakládal v roce 2001 Energetický regulační úřad

a v letech 2016/2017 byl jeho 1. místopředsedou


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.