Jen na ně hrňme trestní oznámení

vyvadil ilustrace
4.11.2022 10:23
Moji známí se mi lehce posmívají, když mi byla sem tam nějaké to trestní oznámení odloženo, že je to k ničemu. Opak je pravdou.

Tato „politická elita“ tvořící provládní kruhy, proválečná a fanaticky protiruská se vysmívá odlišným reakcím na shromážděních a v médiích je jenom hlazena včetně novinářů tzv. probabišovských médií. Z 99% ignoruje, co si lidé myslí a tvrdě si řekněme, že ani výsledky průzkumů nejsou zdaleka tak tragické, jak si opozice namlouvá.

Každý ví, že jsem obecně kritikem světové hegemonie USA, která je navenek velmi cynická a velmi brutální. Ale rozhodně je jejich politický systém stejně tak cynický a brutální k vlastním politikům. A tak se ještě nestačí zvolený prezident, zvláště senilního typu, který se svými politickými pochopy se snažil doslova a do písmene zlikvidovat poraženého předchůdce po volbách probudit a už mu hrozí porážka. A tak dvojí impeachment na Trumpa si možná Biden a spol. měli odpustit, protože nyní mu s velkou pravděpodobností po 8. listopadu hrozí totéž.

Systém, kdy jedny volby skončily a už začínají primárky na volby za dva roky, a to od shora až dolů, je brutální, ale je skvělé, že si nikdo nemůže být jistý.

Proto i ti, kteří omylem dali Bidenovi před dvěma roky bianco šek k válce proti Rusku (a o ničem takovém se v předvolební kampani nehovořilo), to s naprosto klidným svědomím hodí protipólu. A tak se v Americe každé dva roky mění politické nálady a někdy zcela zásadně.

Zpravidla a je tomu i nyní „jde především o ekonomiku, hlupáku“ Ale i ten ekonomický rozval až k té zjednodušené ceně za galon benzínu je způsoben právě nesmyslnou sankční válkou proti Rusku, která je samozřejmě teprve na svém začátku a dle odborníků ji celý Západ, a Evropská unie zvlášť teprve bude moci do dna vychutnat.

A protože naši politici jsou tak bohorovní, i malé štípnutí v podobě trestních oznámení je užitečné. Konec konců na jedno z trestních udání známý rusofób Pavel Novotný doplatil. A nejen to. Časem se jistě najde nějaký státní zástupce, který například najde spojení na moravské vazby Petra Fialy a jeho Dona Pabla a moravských politiků a bouchne to. Už jednou nás moravští státní zástupci zbavili odpudivé vlády Petra Nečase. A věřme, že nespí.

-x-x-x-x

Mgr. Jany Zwyrtek Hamplová, nová senátorka podala na Víta Rakušana obšírné trestní oznámení, což jde přesně v tom duchu, o kterém jsem hovořil. Plně jsem se k němu připojil, jen jsem jej doplnil ještě o skutkovou podstatu, a to tr. čin výtržnictví.

Ze svého podání vybírám: Oznamovateli se z veřejných zdrojů dostal k dispozici obšírný podnět oznamovatelky Mgr. Jany Zwyrtek Hamplové na podezřelého, ze dne 31. října 2022.

Oznamovatel se k argumentům 1. oznamovatelky připojuje, a očekává, že věc bude postoupena dle místní příslušnosti ohledně trestných činů do působnosti obvodního státního zastupitelství pro Prahu 7 a žádá, aby i jeho podání bylo připojeno k tomu či těm, které budou postoupeny.

Upozorňuje však že svým jednáním podezřelý naplnil pro společnost mnohem škodlivější trestný čin a to trestný čin výtržnictví spáchaný v rámci organizované skupiny, kterou podle údajů z médií tvořili jednak právníci, se kterými měl podezřelý podle vlastních slov svou trestnou činnost konzultovat, jednak spolek Dekomunizace o.s., který se na svých facebookových stránkách veřejně k obrazu jeho zhotovování s podobiznou ruského prezidenta Vladimíra Putina uzavřeného používaném k převozu ostatků a pomoci podezřelému hlásí.

Podle § 358 1, 2 b tr. zákoníku se přečinu výtržnictví se dopustí ten, kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody tři léta spáchá-li čin jako člen organizované skupiny.

Objektem tohoto trestného činu je tedy zájem na ochraně klidného občanského soužití před útoky závažnější povahy, které narušují veřejný klid a pořádek. Útoky výtržníků však mohou ohrožovat i další zájmy, zejména zdraví lidí, čest a důstojnost lidí, majetek.

Hrubou neslušností se obecně rozumí jednání, které porušuje závažným způsobem zásady občanské morálky (hanobení hrobu, historické nebo kulturní památky, hrubé rušení přípravy a průběhu organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, dále např. i vulgární nadávky, oplzlé řeči, exhibicionismus, rušení nočního klidu).

Zcela nesporně právě o takovou hrubou neslušnost, která nepochybně vyvolala hluboký odpor značné části veřejnosti a dokonce i té, která jinak straní této vládní moci jde.

Podle § 12 odst. 1 písm. a kompetetečního zákona je ministerstvo vnitra je ústředním orgánem státní správy pro vnitřní věci, zejména pro veřejný pořádek.

Jestliže člen vlády, do jehož kompetence právě udržování veřejného pořádku spadá, takto sám jako „vedoucí“ organizované skupiny postupuje, jde o jednání u něhož je stupeň nebezpečnosti výjimečně vysoký a nepřichází v úvahu, aby orgány činné v trestním řízení tuto trestnou činnost vůči celé organizované skupině nezahájily.

Neučiní-li tak, poruší tím článek 1 odst. 1 Ústavy podle které je) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

V Praze, dne 3. listopadu 2022

JUDr. Jiří Vyvadil

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.