Kdo jsou naši popírači existence nacismu na Ukrajině

12.3.2022 20:41
Na Ukrajině po celou dobu existence SSSR probublávalo do veřejného mínění silné vlastenecké cítění. Pěstováno bylo skrytými nacionálními silami, jejichž živnou půdou byla především až fanatická antiruskost, mající svůj původ v bolševických začátcích Sovětského svazu.

Pozdější vládci SSSR ho mírnili i tím, že přidávali k Ukrajině další a další území. Není proto divu, že po rozpadu SSSR se tyto nacionalistické živly snažily získat politickou moc v zemi. Pokusů o to bylo provedeno několik, až konečně po událostech na Majdanu zvítězila, především v samotném hlavním městě Kyjevě skupina, jež svou moc populisticky založila především, ne-li dokonce jenom, na protiruských náladách. Tím byl v zemi zahájen vývoj, který logicky musel dospět až do stupně adorace Ukrajinské povstalecké armády, která se za druhé světové války přidala k boji hitlerovců proti Sovětskému svazu. Vyvrcholením tohoto vývoje bylo Porošenkovo vyhlášení Stepana Bandery národním hrdinou.

Celým zmíněným procesem byly nebývale posíleny celoevropské tendence, jež se po rozpadu SSSR pomalu klubaly na světlo veřejného prostoru. Jejich motivací jsou zájmy měnit historii spočívající ve zpochybňování výkladů ba až výsledků poslední velké války. Což je pro Rusko absolutně nepřijatelné.

Na okraj této poznámky jenom tvrdím, že osobně kladu vypjatý protiruský fanatismus Ukrajinců na roveň chování našich „přátel“, čti lokajů, sudetských Němců. Proto se ani nedivím, že jsou to především oni, kdo popírají podporu nacismu na Ukrajině ze strany její současné politické moci.

Stanislav A. Hošek


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Po válce r. 1945 a po smrti Stalina (pravděpodobně otráven) tockistické skupiny v KSSS s hlavním trockistou Chruščovem začali upředňostňovat Pobaltí a Ukrajinu veškerým zbožím - to byly zóna 1, do zóny 2 patřila Moskva - nižší úroveň zásobování  a nakonec do zóny 3 patřila Sibiř s Dálným Východem - to co zbylo i když právě SIbiř na všechno vydělávala - úrioveň poskytovaného spotřebního zboží a služeb takto klesala z 1 do 3. To byly počátky dělení. Američané podporovali celou tu dobu materiálně banderovce na Ukrajině a to asi tak do r. 1960, kdy už získalo Rusko možnost zachycovat noční lety - Chruščov s tím nic nedělal - záměrně. Přebráním moci trockisty začalo postupné ničení SSSR až do r. 1989 - na zničení všeho co vybudoval Stalin potřebovali trockisté cca 40 let. Léta 1990 - Gorbačov a Jelcin - trockisté - definitivně svrchu dolů - zničili SSSR a předali kontrolu americkým úředníkům. Nástupce Jelcina byl odsouzen ke krachu a měl být obětním beránkem. Nestalo se - z SSSR se stalo Rusko a proměnilo se z popela zkázy 90.let! Cca 40 či 47 států světa, pod tlakem Ameriky - Deep State of America - je ve spolku, který přijel sankce proti Rusku - t. 25% z 200 státu OSN. Podivná válka brzy končí - předpokládám - do 3 měsíců. RF nepoužívá všechny prostředky, které má k dispozici, ale může vystupňovat tlak. Tahle podivná válka slouží k dalšímu posílení prezidenta a odhalení lidí pracujících ve prospěch Ameriky ve vedení státu a vojsk. Před zásahem se podařilo RF pročistit a pročistí se - Za zády je Moskva ! - opět platné heslo z 2.ww. Přejme si proto brzké skončení války, protože v USA se otevřela Overonova okna - proti Deep State of America, který nebude moci protahovat tuto podivnou válku přes Zelenského do nekonečna. Je to proxy války mezi odcházejícím starým řádem a nastávajícím novým světovým řádem upevňujícím si své pozice. Starý světový řád - PAX AMERICANA se prostě vyčerpal a musí být nahrazen !