Neskutečná apatie a bezradnost vlády P. Fialy začíná přinášet ovoce

30.3.2022 21:34
Poznáte je po jejich ovoci! Matouš 7,15-20

Na druhou stranu nelze české vládě upřít určitý talent. Za pouhých 100 dní tak hluboko potopit české občany, české živnostníky a český průmysl, to zatím nedokázala žádná česká vláda. Za pouhých 100 dní tak vysoko vyšponovat inflaci, která bude v dubnu atakovat 17 %, to zatím nedokázala žádná česká vláda. Za pouhých 100 dní nastartovat šílenou velikou hospodářskou krizi 30-tých let minulého století (dnes se to moderně nazývá stagflace) zatím nedokázala žádná (ani komunistická) československá ani česká vláda.

Je opravdu otázkou, zda ještě lze Českou republiku zachránit nezbytnými rasantními kroky: zavedením sektorových daní, zavedením regulace cen elektřiny, plynu a tepla, opatřeními pro potravinovou soběstačnost, opatřením do cen PHM, atd. atd.

Zatím vláda nalezla pouze odvahu převálcovat opozici a zavést cenzuru, což je krátkodobé taktické vítězství, ale strategicky devastující vítězství, protože tím vláda za další měsíce šílené krize ponese odpovědnost pouze a jenom sama.

I pokud by se podařilo dosadit do české vlády ekonomy, národohospodáře, energetiky a další odborníky, musela by nová vláda mít odvahu a v tom může být základní problém. Svádění všeho na Putina asi nepomůže, stejně jako předtím na Babiše, protože nyní do peněženek voličů nesahá ani Putin ani Babiš, ale pouze a jenom Fiala.

Do dějin české (ne)ekonomiky následující období vstoupí nejspíše jako Fialova drahota.

Ivan Noveský


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Tady je jen jedna možno, co nejrychleji tu Fialovu hrůzovládu shodit, čím dříve, tím lépe, 100 dní hájení mají za sebou a tak do nich, než nadělají další nenapravitelné škody.