Pellegrini zvítězil s heslem „Chci mír, ne válku“

pele kampaň.jpg
7.4.2024 03:38
Děkujme Slovensku za prezidentské volby. Uprostřed zřejmě nejtvrdší kampaně v historii zvolili prezidenta, který se jasně vyslovil pro mír..

Jsme stále propojeni pupeční šňůrou se Slovenskem mnohem více než si myslíme. Boj mezi jednostrannými prozápadními euroatlantisty nás stoupence politiky všech azimutů vždycky rozdráždil, když na Slovensku zvítězil Kiska či Čaputová.

Rozdráždil nás tím více, že nám byl dáván jako příklad, když jsme měli za prezidenta Václava Klause či Miloše Zemana.

Válka na Ukrajině se stala rozhodujícím měřítkem hodnot.

Ten, kdo ji chce ukončit, kategoricky odmítá další dodávku zbraní či peněz Zelenskému dnes již jasně diktátorskému ukrajinskému vedení, které stojí s nataženou rukou a žebrá a vydírá své západní politické podporovatele. Bez Západu není Ukrajina schopna od počátku uskutečnit jediný rozhodující krok.

Sama o sobě je schopna pouze nasadit své muže, tak jako je nasazuje na pomocných stavebních pracích, bez kterých by, upřímně vzato, naše stavebnictví bylo na tom ještě hůř.

Sama o sobě Ukrajina nebyla schopna nic úspěšného vytvořit. A pokud dnes v rámci bojů jsou ničeny gigantické stavby, pak všechny byly vybudovány v éře Sovětského svazu a i imperiálního Ruska, kterém vděčí za vše.

Jsem Čech, ale zdá se mi svatokrádežné, že například Oděsa, město Kateřiny Veliké, bylo škrtem Chruščova předáno Ukrajině. Co se ovšem zapomíná a co je podstatné, že v té době šlo jen o administrativní úkon, neboť šlo jen a jen o přesun administrativních hranic v rámci jednotného Státu.

My Češi, které přivádí k šílenství tato koudelkovsko-fialovská vláda, která chce přeměnit tuto zemi na nástupiště války proti Rusku se cítíme šťastni.

Děkujeme slovenskému národu, že po deseti letech kisko-čaputovké euroatlantické jednostranné idiocie rozhodlo byť o fous ve prospěch realistické a rozumné normality.

Peter Pellegriny jistě zpočátku udělal chyby, protože nechtěl volit tvrdý kurs.

Potom ovšem prozřel a je třeba ocenit nejen aktivity bývalého kandidáta Harabína, který uvolnil hlasy svých stoupenců v jeho prospěch, ač původně to odmítal.

Ale protože jak Zeman, tak i Babiš jasně chápali, že slovenské prezidentské volby mají psychologicky dopad na nás, jejich jasná podpora pro Pellegriniho mohla přinést nějaké procentíčko navíc ve prospěch pro nás žádoucího vítěze.

Poraženým v tomto tak důležitém střetu, zůstane jak Petr Pavel, tak Petr Fiala.

A to je povzbuzující pro Česko.

4

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

evaanna

Rovněž i já blahopřeji Slovákům k tomuto kroku.Snad si na bratislavský Hrad zvolili člověka,

který nebude "válečníkem"jak se to děje u nás.Ať se jim daří.

Yarmil

Dobře to dopadlo a co je vidět v diskusích,upřímnou gratulaci z ČR poslal pouze A.Babiš,ostatní ne zrovna ochotně splnili povinnost. Doufám že náš PePa 107 bude skřípat chrupem až se dozví kolik IQ má PePe.

JiB

I já se přidávám se srdečnou gratulací našim slovenským brařím a sestrám k vítězství Petra Pellegríniho. Mám z toho velkou radost, moc jim to přeji a tiše závidím.

Jen si nemyslím, na rozdíl od Vás, pane Vyvadile, že by se Peter Pelegrini v předvolebním klání dopustil nějakých výrazných chyb. Naopak to takticky velmi dobře zvládl. To že postoupil do druhého kola se ztrátou na Korčoka mělo ten správný mobilizační efekt na voliče Štefana Harabina, kteří jej volili navzdory Harabínovi, který svým nedůstojným lavírováním uškodil jen sám sobě.