Přemysl Votava: Ukrajinský taneček

obrazek
28.2.2014 10:59
Evropa jásá. Je po novém uspořádání v Jugoslávii, Libyi, Sýrii, také Ukrajina dalším úspěchem EU? Byli to zejména politici EU, kteří do Kyjeva jezdili a po celou dobu nepokojů povzbuzovali, přímo či nepřímo ukrajinské radikály. Kyjev i EU, dnes společně slaví. Bylo také Kyjevem vyslyšeno přání EU „ Pryč od Moskvy“. Stalo se. Moskva dostala tedy pořádný políček. Vítězství, bylo tak rychlé a nečekané, že EU přineslo spíše starosti než radosti.

Vždyť před týdnem, byla za patronátu EU podepsaná smlouva mezi opozicí a Janukovyčem. Ta za pár hodin se stala jen cárem papíru. Dnes pro Kyjev již neplatí. K eskalaci ukrajinských událostí pomohlo také to, že Moskva v době právě probíhajících OH v Soči, byla odsouzena k nečinnosti. Nemohla si dovolit nic, protože bystré oko kritiků Moskvy, bylo stále v pohotovosti. Čekalo na každou chybu během her v Soči. I chybička udělala radost. Ukrajina tedy slaví. Tedy minimálně ta západní část. Kyjev také stanovil, jak bude vypadat nové pojetí demokracie, jak bude vypadat složení vlády. Vlajky žlutomodré i ty černočervené vlají, sochy se kácí. Štěpán Bandera může v hrobě slavit. Jeho symboly se staly symboly vítěznými. Jeho staré válečné hříchy byly zapomenuty. Aby bylo vše po právu, ukrajinský parlament bleskově a jednohlasně odvolal Janukovyče. Nové revoluční zákony se rodily, jak na běžícím pase. Tak se i stalo, že národnostní menšiny, žijící na Ukrajině po staletí, přišly o své jazykové zákony. Jejich práva byly osekána. Kdo se ozve, stává se nepřítelem lidu Ukrajiny. EU slaví, protože Moskva skřípe zuby.  

Jak dlouho ta radost, ale vydrží? Jak dlouho na kyjevském náměstí budou lidé tančit, radovat se. Bude to do první výplaty, nebo do první penze? Nebo do dalších mrtvých? Je jedno, na jaké barikádě budou a pod jakou vlajkou, padnou. To nemluvě o dalších scénářích, které mohou radikálové vyvolat. Tisíce otázek, které jsou ukryty před jásajícími Ukrajinci. Dnes povětšinou šťastnými lidmi. Ale na jak dlouho? 

Státní kasa je prázdná, ta je ale prázdná již delší dobu. Poslední Janukovyčem „vyžebrané“ dolary od Moskvy, jsou utraceny. Na chvíli zachránily Ukrajinu před bankrotem. Ty další, Moskvou slíbené, už nepřijdou. Za prázdnou státní kasu, se jistě viník najde. EU nějakou tou miliardovou záplatou jistě pomůže. Zatím jen hoří svíčky za padlé. Květiny u vítězů i padlých hrdinů. Určitě přijdou rady, sliby, drobné dary. Ukrajina však potřebuje beránka, velkého a ne jednoho. Jako v té pohádce. Zázrak však nepřijde, ukrajinská kasa bude prázdná. Ukrajině schází miliardy dolarů na provoz státu, tedy na penze, platy učitelů, policistů, zdravotníků, úředníků, na teplo, plyn, … A to hned. Nemusíme být velikými ekonomy. Umíme si to spočítat. Ukrajina má 45 milionů obyvatel. Tedy žádný kolibřík. Je to velká země. To není Kypr, ani Řecko. Ukrajina nemá ropná pole, jen ta obilní…..

Co bude dál? Brusel je daleko, má své starosti a jeho kapsa po záchraně Řecka, Španělska, Portugalska, Kypru….také není na rozdávání. Kohoutky plynu, ropy nejsou v Bruselu, ale v Moskvě. A za plyn, ropu se všude platí. Ukrajina dnes ještě stále tančí a jak z neznalosti politické reality, tak i škodolibě popichuje Moskvu. Ekonomika země, ale skomírá. Je otázkou, jak dlouho bude trvat, než to lidu Ukrajiny někdo řekne nahlas. A pořádně nahlas. Každý taneček jednou skončí. Druhý den, pak po něm bolí hlava. Přejme Ukrajině, této velké slovanské zemi, reálný pohled na svět a rozum do hrsti. Je součástí naší velké slovanské rodiny. Slavná Kyjevská Rus psala dějiny. Slavné dějiny.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Pane Šebku, s tím tiskem peněz máte pravdu - to se děje i ve FEDu od jeho vzniku. Lidé obecně něčemu takovému nevěří, protože ve své podstatě jsou lidé spíše čestní než pokrytci a zločinci, proto se domnívají, že by "elity" nelhaly. Bohužel, nedůvěřivost se v této věci přelila do hlouposti, protože, pokud by se lidé dívali okolo sebe, bez klapek na očích, nemohli by nevidět onen rozpor mezi slovy a činy nejen u nás, ale i ve světě.

Přitom řešení je tak jednoduché, ovšem právě s ohledem na onu hloupost z důvěřivosti přelitou, na to lidé ještě dlouho nepřistoupí a dále budou vzorně budovat pevnější zdi své klece a pokorněji budou poslouchat "elitu", aniž by si všimli, že se jim řehtá do obličeje.

Ono je ostatně těžké si přiznat, že jsme za voly.

K Ukrajině ještě - pokud Ukrajina přijme peníze od EU či od MMF, bude to za úroky a za "zástavu", která bude na hraně důstojnosti, ale v každém případě to bude konec ukrajinského přírodního bohatství v ukrajinských rukou, stejně jako konec jejich průmyslu a nová vlna ožebračení, protože někdo musí Západu tu životní úroveň poskytnout.

Zbývá naděje, že Ukrajinci nejsou takové lamy jako my, kteří nedohlédáme ani dnes, co pro nás znamená EU a přítel Západ, a to nejen v otázce rozdílných dotací do zemědělství. Naši eurohujeři si snad ani neuvědomují, co rozdmýchávají, kam nás vlečou - je to špatně, pokud to neví, ještě horší je, pokud to dělají záměrně.

Dnes se eurohujeři smějí, neustále s USA za zády okopávají Rusku kotníky. Až se jim to podaří vyprovokovat nad únosnou mez, kdo se bude smát? Kde bude válečná zóna, jako v minulosti vždy? Napovím - v Evropě. V čím zájmu naše "elity" a eurohujeři tedy konají? V našem?

 

antoninsebek

Protože mi několik lidí psalo, že jsem si to s tím tisknutím peněz nějak přibarvil, tak Vás nasměruji pro důkaz: pomocí internetu si najdete pořad Události, komentáře na ČT24 dne 27. února 2014 (které začínají ve 22,00 hodin - www.ceskatelevize.cz).

Konkrétní slova o tisknutí 20 mld. euro naleznete v následující minutě a sekundě: přesně ve 14,09 (čtrnáct minut a devět sekund vysílacího času uvedeného pořadu).  Nastavte si to o nějakou minutku dříve, aby Vám neušly souvislosti.

Začíná se mi ze Strýčka Sama zvedat žaludek: například Libye, Egypt, Sýrie a nyní Ukrajina. Kdyby (kdyby....) se názorově spojily: USA, Čína, Rusko a EU v tom, KDO PŘEDSTAVUJE NEJVĚTŠÍ HROZBU PRO CIVILIZACI VE SVĚTĚ, tak by se pánům Salám Alejkum nevešel mezi jejich zadní půlky ani papírek na balení cigaret. Jak by je měli sevřené. Kdo se nepoučí v historii, je mu souzeno si ji zopakovat.

Před sto lety - v roce 1914 na jaře NIKDO NEPŘEDPOKLÁDAL, že do půl roku budou umírat miliony lidí na frontách. Evropa tančila valčík. Nyní, jak trefně napsal pan Votava: Evropa jásá. A spolu s Amíky pomocí mEjdanu organizuje nebezpečné tanečky. Zavoral dupe podle taktovky.

schlimbach

Oni soudruzi v EU a USA zřejmě neberou v potaz činnost Kaskád, které se dohodly s dalšími občanskými iniciativami. podle prohlášení plukovníka Razumovského zakládají na Ukrajině v regionech i obcích občanské milice a občanskou armádu. Že by akceptovali Jaceňuka jako premiéra a další ministry jako své zástupce, o novém prezidentovi nemluvě, se nedá počítat. Sdružují se občané, kteří mají zbraně, mají zcela jasnou představu, jak život na Ukrajině bude probíhat a v tom smyslu reálně konají.

Tyto lidi rozhodně neuspokojí výměna jedné squadry za novou, kdy se pojede vesele dál, močálem kolem bílých skal. Pan Zaorálek létá nad Ukrajinou a možná mu uniká, že chce jednat s lidmi, které třeba lid Ukrajiny vůbec nechce. Svážení raněných z majdanu vládními letadly je jedno velké divadlo, přičemž na rovinu řečeno pokrytecké svinstvo, když naše společnost nedokáže zajistit ani lékařskou péči několika vážně nemocným dětem ročně, když se na jejich léčbu musí pořádat sbírky -(

antoninsebek

Máte naprostou pravdu, pane. Také jsem si říkal, že to banditi musejí stihnout do skončení ZOH v Soči. Snažili se. A také jako Vy jsem si dělal starosti, kde vůdcové Oranžády Dvojky vezmou peníze na pokračování Majdanského demokratického procesu.

A i to je prý vyřešeno! Včera večer v Událostech se tím také zabývali a vzali si tam nějakého odborníka na euro-finance. A když mu položili otázku, kde Ukrajina vezme peníze, tak s velmi milým úsměvem pronesl, že přece v tiskárně. EU spustí (po vzoru Obamy) rotačky a vyrobí řádově 20 miliard euro. Jak praví Pat a Mat: A JE TO !