Zelenský v rauši, Europarlament v rauši

vyvadil ilustrace
24.11.2022 17:52
Vyloučit Rusko! Zelenskyj opět vyčítal světu. Ti, kteří skutečně uznávají Chartu OSN, nemohou mlčet, hřímal na Radě bezpečnosti OSN ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po další vlně ruských raketových útoků, které tentokrát tvrdě zasáhly i Kyjev. Znovu umírali lidé. Civilisté. A Zelenskyj se jal burcovat svět k tvrdé reakci.

No, kdyby zároveň požadoval vyloučení USA za válečné zločiny v Iráku, Afghánistánu, či za humanitární bombardování Jugoslávie, tak bych to ještě bral. Ale jeho mysl je myslí komedianta, který nesporně umí zaujmout, ale je totálně mimo mísu.

A rád se těším, jak by chtěl Rusko, člena Rady bezpečnosti od roku 1945 vyrazit z OSN. Jak říkám, tento komediant je zřejmě trvale v rauši a ale je asi příznačné, že mu Západ zube z ruky, tak jako ještě před nedávnem Gretě Thunberg, která manipulovala milióny stoupenců a všemi západními politiky, aby nakonec vědomě odmítla konferenci v Egyptě. Mimochodem její poslední výzva, že za klimatickou krizi může koloniální a utlačovatelská politika kapitalismu Severu proti Jihu je mi naprosto srozumitelná.

A samozřejmě je rovněž zcela mimo mísu Europarlament, který s výjimkou europoslanců za SPD Ivana Davida a dalších a poslední mohykánky za KSČM Konečné - díky jim za rozum, prohlásí dramaticky cosi, že Rusko je teroristický stát. To je k zasmání. Je to nicotná formule, protože Europarlament je slepé a nesmírně drahé střevo eurounijního systému, který jen převážně dělá vlny…

Všechna západní média ty bláboly zopakují, ale nikdo se nezeptá na to, na co se ptá většina nezápadního světa trvale vykořisťovaná a utlačovaná slovy Gerty Thurnberg západním a bezuzdným kapitalismem po desetiletí a vlastně i staletí a já s jejím současným prohlášením na rozdíl od těch minulých, plně souhlasím.

Stále balancujeme mezi světovým konfliktem a možným budoucím mírem.

No já za sebe věřím Putinovi, že ten nápor západních idiotů zvládne, a já se nebudu muset bát našich extremistů Fialy, Lipavského či Černochové.

Oni chtějí válku, já prosťáček chci mír. Oni mi mír zaručit nemohou, Putin ano.

Začněme to brát s nadhledem.

Všichni víme, že až do skončení Bidenova prezidenství konflikt bude pokračovat. Biden se cítí – a bohužel právem - posílen, protože nedopadl tak katastroficky, jak se to očekávalo. To nezměníme. Američané milují delší války. A v daném případě mají skvělý pocit, že nemusí nést, kromě finanční zátěže, žádnou politickou odpovědnost. Mají to skvěle rozehrané a jejich vojenskoprůmyslový komplex triumfuje. Vždyť i tato zemička bude platit jako mourovatá za zbraně, které rozhodně nepotřebujeme.

Chce to mír, ale s Fialou je to podpora nekonečné války…

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.