Milanović: Sláva Ukrajině je jako Za dom spremni nebo Sieg Heil

milanovic 23
1.6.2023 19:18
Chorvatský prezident Zoran Milanović se vyslovil proti používání pozdravu „Sláva Ukrajině“ a srovnal ho s pozdravy chorvatských a německých nacistů. Vyjádření prezidenta přinesl mimo jiné portál Hrvatska radiotelevizija.

„Mezi ‚Za dom spremni‘ (Pro vlast připraveni, pozdrav Ustašovců) a ‚Sláva Ukrajině‘ není žádný rozdíl. To je pozdrav nejradikálnějších šovinistů ze západní Ukrajiny, kteří spolupracovali s nacisty a zavraždili tisíce Poláků, Židů, kolik se jen dalo,“ citují slova chorvatského prezidenta média. Milanović prohlásil, že v Chorvatsku nechce pozdrav Sláva Ukrajině slyšet, stejně jako Za dom spredni nebo německé Sieg Heil.

Připomeňme, že prezident Milanović kritizuje politiku Západu vůči Ukrajině a poskytovaná pomoc podle něho prodlužuje válku. Již dříve také prohlásil, že Krym už nikdy nebude součástí Ukrajiny. Z jeho úst dříve zazněla i ostrá kritika Spojených států, které jdou podle jeho názoru  z války do války. V té souvislosti pronesl, že  Kosovo bylo Srbsku uloupeno.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.