Saudi Aramco: Sázka na budoucnost spalovacích motorů

aramco motor
10.7.2024 08:45
Saudi Aramco předpokládá, že spalovací motor bude k dispozici po velmi dlouhou dobu a vidí v této technologii obchodní příležitost vyplývající z nynějšího upřednostňování elektromobilů. V červnu získala saúdská ropná skupina 10 % akcií společnosti Horse Powertrain, která vyrábí spalovací motory, za 740 milionů eur. Saudi Aramco je saúdskoarabská státní ropná společnost, největší na světě z hlediska těžby i zásob ropy.

Propočty  Saudi Aramco a dalších akcionářů Horse, čínské automobilky Geely a francouzského Renaultu ukazují, že jakmile průmysl přestane navrhovat a vyvíjet vlastní spalovací motory, začne je nakupovat od třetích stran.  Výkonný viceprezident Saudi Armaco Yesser Mufti, který byl za transakci zodpovědný, řekl: „Úplné odstranění nebo postupné vyřazení spalovacích motorů bude pro svět extrémně nákladné. "Když vezmete v úvahu cenovou dostupnost a spoustu dalších faktorů, myslím, že budou existovat velmi, velmi dlouho."

Matias Giannini, generální ředitel společnosti Horse, je přesvědčen, že v letech 2035, 2040 a dále budou vozidla poháněná spalovacími motory využívána ve značném počtu. „Určitě více než polovina nebo dokonce 60 procent populace bude mít stále nějaký druh motoru, ať už to bude čistý spalovací motor, plně hybridní nebo plug-in hybrid,“ dodal Matias Giannini.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.