Články uživatele David Rath

obrazek
17.11. 11:42
Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné. Současně jsme obsadili budovy lékařské fakulty a po nocích rozváželi letáky ,,revoluce"do nejrůznějších měst a vesnic. V prvních...
obrazek
3.9. 08:49
V souvislosti s migrační krizí se David Rath obrátil na v minulosti vládního kolegu a dnešního předsedu vlády Bohuslava Sobotku. Text přinášíme jako dokument v plném znění.
obrazek
28.4. 10:07
Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou dnes ve sněmovně předložil ministr Heger, nepředstavuje žádnou reformu zdravotnictví, je pouze shlukem několika nahodilých kroků, které nepřinesou žádné zlepšení ani pro pacienty, ani pro zdravotnický personál.
obrazek
10.1. 12:16
Bohužel smrt bývá tím okamžikem, kdy si v plné síle uvědomíme, že jsme přišli o někoho jedinečného, mimořádného a našemu srdci blízkého. Jiří Dienstbier mimořádným člověkem určitě byl.
obrazek
29.12. 14:21
Jako stínový ministr zdravotnictví požaduji rychlé řešení situace ohledně hromadného odchodu asi čtyř tisíc nemocničních lékařů. Možné a rychlé řešení spatřuji v navýšení úhrad pro nemocnice na příští rok. Připomínám, že v roce 2010 došlo k poklesu úhrad a totéž hodlá ministerstvo zdravotnictví...