VIP blogy uživatele doc. Miroslav Němec

obrazek
9.4. 12:57
Pokud chceme charakterizovat ruskojazyčný organizovaný zločin a jeho působení na teritoriu bývalého východního bloku, včetně České republiky, je třeba odlišit tři etapy jeho vývoje.
obrazek
5.4. 23:14
Řada našich politiků se zejména před volbami chvástá, jak chrání naše národní zájmy, jak podporují naši výrobu, naše výrobky, a přitom jezdí v autech zahraniční provenience. Otázkou je proč?
obrazek
4.4. 10:32
Včera byl spáchán další teroristický útok v petrohradském metru, při kterém zahynulo nejméně 11 lidí a dalších zhruba 50 bylo zraněno, mnozí těžce.
obrazek
25.3. 04:58
Po zrušení prohibice v USA se věnovaly zločinecké gangy a mafie, zejména Cosa Nostra, zvýšenou měrou obchodu s heroinem, pročež navázaly kontakty s jeho dodavateli.
obrazek
24.3. 04:34
Islamističtí radikálové napojení na teroristické organizace typu Al Káida a na samozvaný, tzv. „Islámský stát“ (ISIS), provádí již déle než 15 let teroristické akce nejen proti západním demokraciím, a jak je vidět, evropští politici si s tím nevědí rady.
obrazek
23.3. 11:45
V období, mezi osmdesátými léty 19. století a první světovou válkou opustily miliony lidí svou vlast, zejm. Itálii, Rusko, Švédsko a další země, a za vidinou lepšího života přicestovaly do USA, kam s sebou přivezly i tajné spolky a mafii.
obrazek
22.3. 09:02
Dnes se naši občané mohli takřka ze všech sdělovacích prostředků dozvědět, že v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové uřezali jací-si „odborníci“ roh hlavnímu nosorožci, a to vše dokonce za asistence veterináře a ředitele ZOO, kteří to v televizním zpravodajství vysvětlovali jako údajnou ochranu před...
obrazek
21.3. 22:14
V Itálii existovala řada dalších tajných spolků, které již v první polovině 19. století neměly jen politické, nýbrž i kriminální cíle.
obrazek
19.3. 12:40
Každý stát musí pro své občany zajišťovat řadu funkcí, od obrany území a vnitřní bezpečnosti, přes zdravotnictví, školství, kulturu a další…životní potřeby, a k tomu samozřejmě potřebuje peníze……………hodně peněz, jejichž hlavním zdrojem jsou daně vybírané od občanů a firem.
obrazek
16.3. 09:13
V Itálii vznikaly tajné spolky zejména proti francouzské (napoleonské) nadvládě (1796 - 1814), např. Cabonaria. Hierarchická struktura tohoto spolku byla sedmistupňová.