Blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
26.1. 00:06
Den ze dne se stále výrazněji potvrzuje, že finále volby prezidenta bude spíše referendem o zatažení Česka do války a o Fialově vládě, pro kterou generál Pavel hlasoval a která hlasuje pro generála Pavla.
obrazek
23.1. 18:25
Andrej Babiš odmítl automatické vtažení Česka do války v sousedství, protože důležitější pomocí by bylo obnovení míru. To bylo nejsilnější prohlášení z Prezidentského duelu s generálem Petrem Pavlem v nedělní ČT.
obrazek
19.1. 12:38
Válka byla nejdůležitějším tématem prvního a možná jediného duelu prezidentských kandidátů generála Pavla a bývalého premiéra Babiše před druhým kolem. V kulisách Deníku.cz se však hrdinný generál utkal hlavně sám se sebou – nejprve odmítl strašení válkou, aby jí nakonec strašil sám.
obrazek
18.1. 00:56
Daňové zákony si mohou říkat, co chtějí, ale o daňových příjmech rozhoduje umění vybrat, pokud se ovšem zájem politiků neobrátí na opačnou stranu.
obrazek
14.1. 19:19
Na první pohled vypadá výsledek prvního kola jako plichta mezi Babišem a Pavlem, oba mají 35 procent. Na druhý pohled je tu docela drsný rozdíl - 35 procent Babiš a 65 procent Antibabiš. Nabízí se i třetí pohled, ale napřed je lepší přibrzdit a znovu se nadýchnout a zamyslet. Teprve další hlasování...
obrazek
12.1. 15:25
Vládní kandidáti na prezidenta se možná vyděsí, co mají reprezentovat, když vláda ohlásila řadu záměrů, které znovu dopadnou na neprivilegovanou většinu společnosti.
obrazek
9.1. 12:53
Ani zvyšování minimální mzdy nemá zachránit příjmy zaměstnanců, které jen ve třetím čtvrtletí reálně poklesly o deset procent. Vláda to hájí pravěkými argumenty. Musíme se zbavit dinosaurů, kteří si ještě nestačili všimnout, co to na ně přilítlo.
obrazek
27.11. 16:48
Rodí se věcná zkušenost z toho, co skončilo panickým úprkem po dvou desetiletích okupace nejchudší země světa. Ta hlavní: spoléhání na samolibého uměle vytvořeného vůdce se nevyplácí.
obrazek
23.11. 11:42
Wall Street Journal se bojí, že čínský digitální jüan podkope finanční dominanci USA. Není sám.
obrazek
20.11. 11:00
Až bude v obýváku klendra do modra, můžeme se těšit na závan z teplých vod Pacifiku a přitom třaslavě přemýšlet: Za co všechno vlastně může člověk jako druh a my čeští troubové zvlášť? A nakonec, kdo konkrétně?