Český fotbal se stal otázkou politickou!

obrazek
6.5.2011 10:03
Boj o Slávii je bojem o český fotbal. Lhostejnost jak vedení ČMFS, ale i často podivných majitelů klubů, či hluchota vedení radnic, vede fanoušky na barikády. Kdysi slavné kluby, které přežily všechny režimy, jak se zdá nepřežijí dnešní divoký kapitalismus. Klubismus, tedy láska ke svému klubu, žene jeho příznivce do zoufalých akcí, za lhostejného přihlížení jak majitelů, tak i představitelů místních radnic.

Obdobnou situaci jako ve Slávii cítí i fanouškové v nedalekém Ďolíčku. Tam také vršovická Bohemka bojuje s majiteli klubu o přežití. Z jejich legendárního Ďolíčku jsou dokonce nesmyslně vyhnáni. Společný zájem obou táborů vršovických fanoušků vedl dokonce k ustavení politického subjektu DPD na Praze 10 v komunálních volbách. 

Na jedné straně dnes vidíme miliardové dluhy Sazky, které nevznikly v posledních letech, na druhé straně pak živořící ligové kluby, které hledají nesrovnatelně menší částky na pouhé přežití. Kluby pak do zahraničí prodávají již i dorostence, aby zaplatili provoz svých klubů. Drobky, které padají ze státního stolu totiž nemohou zajistit provoz. 

Fanouškové již dlouhodobě volají po zásadní změně. Český fotbal pro fanoušky je požadavkem oprávněným, po včerejších událostech na Slávii je i věci politickou.

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.
Klíčová slova: sport

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Obávám se, že mnozí zdaleka nepochopili k čemu ve čtvrtek v Edenu došlo. Snažilo jsem se to naznačit ve svém blogu na těchto nstránkách. Proto prosím lidi, co to zajímá o přečtení následujícího článku:

http://www.slaviaultras.cz/t/54516-Slavia-Praha-Sigma-Olomouc.html

A dál. Násilný výron zoufalství a beznaděje v Edenu jen byl předobrazem možného vývoje událostí v títo zemi až lidé opravdu padnou ústy k zemi. Jak jinak to může dopadnout v zemi, kde vládní koalice nedovolí zákaz anonymních akcií na doručitele (tohle je třeba za současnými potížemi Slavie). Ty jsou povoleny jen ve 3 zemích světa: v ČR, na Marshallových ostrovech a Nauru.

adamicek

Za to co předvedli hráči na podzim tak by měli vracet vstupný a ještě zaplatit za to jak bídná hra to byla. Nebojovali, neběhali, vůbec žádná invece, už dávno by byli v 2. lize. Fanoušci to nevzdali a tím, že donutili hrát fotbal a ne jen kopanou, tak jim může být vedení vděčné za podporu. Bohužel jim jen lže, o tom jak je zachrání finančně, sportovně na to Slávia má, dorost, přípravku, mladší žáky to je zdroj talentů.

adamicek

Celý podzim hráli velmi špatně všechno odchodili. český pohár dotáhli do semifinále jen díky podpoře fanoušků, bez podpory fanoušků to můžou zavřít, už vidím jak hrají před prázdnými tribunami. To by byla atmosféra, to jste úplně mimo, jestli si myslíte, že hrát bez diváků je normální.

adamicek

Celý podzim hráli velmi špatně všechno odchodili. český pohár dotáhli do semifinále jen díky podpoře fanoušků, bez podpory fanoušků to můžou zavřít, už vidím jak hrají před prázdnými tribunami. To by byla atmosféra, to jste úplně mimo, jestli si myslíte, že hrát bez diváků je normální.

catumbelan1

Obávám se pane Adamíčku, že hráči Slávie v poslední době, ač zadarmo, tak hráli a hráli dobře!

adamicek

Jak to vidí fanoušci: V 1. lize udrželi při životě Slávii fanoušci, kteří povzbuzovali a drilovali hráče, kteří nechtěli hrát protože neměli peníze. Fanoušky nezajímá jestli penize jsou nebo nejsou, fotbal se hraje i o čest, jak se např. hrál fotbal z komunismu a za první republiky za párek a limonádu a vyhrávali se tituli. Amatéři byli schopni hrát s Barcelonou.

Fotbal se přeci hraje pro lidi a ne pro tunelářské kapitalistické podvodníky, tím nechci stavět proti sobě systémy komunismus a kapitalismus, protože komunisti taky dokázali málem zlikvidovat Slávii, ale dnešní kapitalisté likvidují Slávii tím, že ji tunelují, takže kdo je lepší? Kultura je i fotbal a kdyby ve Španělsku, Anglii, Itálii vytunelovali, tak slavný klub tak by šli do basy, u nás jsou v pohodě a nic se vlastně nestalo.

jaroslav

Problém je v tom, že Slávia byla prostě vytunelováná. A pokud to nikdo nebude mít snahu řešit, tak těchto firem bude přibývat. Akcie na doručitele musí skončit. Podnikání musí být průhledné...