Ficové tu jsou

obrazek
16.3.2012 11:48
Po přečtení úvahy prof. Kellera v Právu („Proč tu není český Fico“) jsem měl pocit, že snad čtu článek autora, který právě přistál z jiné planety. Stručně řečeno je o tom, jak nedostatečně připravená je česká levice na radikalizaci části společnosti, která bude řešit otázku, kde vzít na jídlo, nájem, léky atd. Ironicky je zde zmíněna i naše strana národních socialistů „s politickým vlivem na úrovni svazu zahrádkářů a užitečností hluboce pod zahrádkáři“.

Pan profesor kromě toho, že je sociolog, je také novinář. Tím spíš by měl zapátrat v paměti, zda vůbec a kdy buď on sám, nebo médium, pro které píše, zprostředkovali našim spoluobčanům (čtenářům) program strany Národní socialisté - levice 21. století, respektive stranu jako takovou.

Od listopadu, kdy se konal náš ustavující sjezd, pořádala strana a její představitelé desítky tiskových konferencí, vydali desítky tiskových zpráv. Média, která by měla být pluralitní, nezávislá a objektivní a měla by především informovat, z nich zveřejnila „nula nula nic“.

Proč tu není český Fico, pane profesore? Neplačte, je tu. Ne jeden, ale víc Ficů. To jen veřejnost o nich buď neví vůbec, nebo jen velmi málo, anebo jsou vytrvale vykreslováni v zažitých „škatulkách“. Vysvětlete mi, prosím, proč média neposkytují prostor politikům, kteří mohou přinést změnu? Proč raději informují o potížích, problémech, nedostatcích, omylech a krizích s těmi nejhoršími scénáři ze stále stejných úst, než aby umožnili jiným ústům přednést, argumentovat a hlavně obhájit způsoby jejich řešení.

Proč se na stránkách i Vašich novin, nepolemizuje třeba s protikrizovým programem NS-LEV 21? Proč se třeba jen stručně nepředstaví? Nemají snad občané právo vědět, že tragédie v podání současné koalice a vlády má reálnou alternativu? Jak můžete posuzovat užitečnost „Paroubkovy“ strany a její politický vliv, když jí na druhé straně onu užitečnost či vliv neumožníte předvést a získat?

Proč neexistuje skutečná soutěž politických stran se stejnými pravidly a možnostmi pro všechny? Můžete se pak divit otrávenosti, „blbé náladě“ a znechucenosti občanů, když nemohou s co nejlepšími a objektivními informacemi sami přemýšlet o stranách či jejich osobnostech, jimž by svěřili správu věcí veřejných?

Čeští Ficové tu jsou. To jen strach z nich nejen Vám, pane profesore, zřejmě nedovoluje je veřejnosti odhalit.

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Promiňte pane Horáíku, ale to je při vší úctě velice nekvalifikovaný článek. I vůči prof. Kellerovi, který není žádný novinář a nemá žádné noviny, ale sociolog a občasný komentátor v Právu. Rozhodně nemá žádné možnosti šířit infomace o Lev21, to byste měli především Vy  sami. A to říkám, jako sympatizant Vaší strany, kterou považuji za přirozeného spojence ČSSD. Jestliže tam ovšem budou stratégové, kteří budou uvažovat jako Vy, rychle mne sympatie opustí.

Také článek svědčí o tom, že se v domácí politické i mediální scéně příliš neorientujete a to máte být odborný mluvčí? Čeští Ficové tu opravdu zatím nejsou a dlouho nebudou, to je prostě fakt, jestli máte nějaké schované v rukávě, tak nám tu prosím některé vyjmenujte. Jediným kdo by ho mohl u nás alternovat je Paroubek, ale ten nemá zatím nemá fungující stranu s potřebným odborným zázemím. A je přece jen jiný, Fico dokázal zvítězit ve válce s médii, o nic lepšími a méně prolhanými než jsou ta naše. Parobkovi se to nepodařilo, samozřejmě nikoliv pouze jeho vlastní vinou.