Humanitární intervence aneb jak se dělá změna režimu

obrazek
3.3.2012 14:42
Rozsah lží o dění ve Svazové republice Jugoslávii na konci devadesátých let za účelem ospravedlnění války vedené NATO je dlouho znám, ale média o těchto skutečnostech až na dílčí případy dodnes mlčí. Ospravedlnit útok na Jugoslávii se před národem snažila i tehdejší spolková vláda rudo-zelené koalice. Respektovaný německý televizní program „Time Travel“ poskytl po třinácti letech důkaz o podvodu německé vlády, kterým zpracovala veřejné mínění, aby souhlasilo s válkou.

Tehdejší ministr obrany Rudolf Scharping věděl o tom, že se v Kosovu neuskutečnil žádný masakr civilistů vládními jednotkami, ale boj mezi ozbrojenými teroristy z UÇK a srbskou armádou. Přesto použil fotografie mrtvých těl jako pádný důkaz k ospravedlnění bombardování Jugoslávie. Nekriticky převzal albánskou verzi a mrtvoly z fotografií vydával za čtyřicet neozbrojených albánských civilistů, údajně zmasakrovaných srbskými silami v lednu 1999 při etnické čistce v kosovské vesnici Račak. Srbské orgány s touto interpretací nesouhlasily a tvrdily, že těla Albánců byla upravena tak, aby vypadala jako těla civilistů. Ve skutečnosti šlo o padlé bojovníky UÇK, převlečené po smrti do civilních šatů a snesené na jedno místo, aby byl vyvolán dojem hromadné popravy. Bývalý brigádní generál německé armády a poradce OBSE Heinz Loquai, který měl později možnost nahlédnout do tajných dokumentů, zjistil, že na místě činu byly uskutečněny změny, což potvrdili i dva francouzští novináři. Během procesu s prezidentem Miloševićem v Haagu vyšly najevo skutečnosti zcela popírající albánskou verzi. Na rukou mrtvých se prokázala přítomnost střelného prachu. To znamená, že sami stříleli a zemřeli v boji, nikoliv při smyšlené etnické čistce. Fotografie z Račaku splnily svůj účel – německá média jim uvěřila a zpracovala veřejné mínění, které nabylo dojmu, že je správné se této „humanitární války“ účastnit a že útok NATO na Srbsko byl nutný.

Války nejsou populární a vždy je potřeba je před veřejností nějak zdůvodnit. Scharpingův manévr byl úspěšný stejně jako Bushovy mystifikace ohledně Saddámova vlastnictví zbraní hromadného ničení a spojenectví s al-Káidou, jež posloužily při ospravedlnění války proti Iráku. Každá lež je však jednoho dne odhalena. Případ zneužitých fotografií z Kosova nebo jiných dezinformací za účelem rozpoutání války a svržení nepohodlného režimu v konkrétní zemi se dá univerzálně použít v podstatě kdekoliv na světě. S velkou rezervou je třeba brát i informace o dění v Sýrii, údajných masakrech civilistů v Homsu a evidentně nadhodnoceném počtu obětí (z nichž významnou část tvoří vojáci syrské armády, o kterých média referují jako o „Asadových ozbrojencích“). Internetem např. koluje video, jak si syrští povstalci sami vyrábí masakr civilistů (viz odkaz).

Zde je návod, jak úspěšně změnit nepohodlný režim a vydávat to za šíření demokracie:

1. Vyzbrojení opozice (často extremistické a teroristické), která střílí po civilistech a příslušnících armády a policie. Zpravidla se opevní v jednom městě (Benghází, Homs), které slouží jako její základna. Součástí je i profesionální výcvik tzv. rebelů, vyslání zahraničních žoldáků a tajných služeb západních států.

2. Média, která vždy ochotně poslouží válečné propagandě, přinesou záběry mrtvých, prezentované jako mírumilovné oběti represí krutého režimu. Regulérní armáda státu je nazývána „vládními ozbrojenci“ a o ozbrojených banditech a teroristech se mluví jako o „opozici“. Média zároveň pomohou vykreslit vládnoucí režim jako „darebácký“.

3. Začne být stupňován mezinárodní tlak, jsou zavedeny sankce. Připravuje se půda pro „humanitární intervenci“ s cílem ochrany civilistů (rozuměj svržení režimu). Světové veřejné mínění je po dlouhodobé propagandě zpracované natolik, že se nestaví proti vojenskému zásahu a bombardování.

4. Následuje útok NATO a v zemi vypukne občanská válka a chaos. V případě souhlasu Rady bezpečnosti OSN je zcela otevřena cesta k okupaci a změně režimu z protiamerického na prozápadní. Bombardování zničí celou zemi, čímž se otevírá byznys pro západní firmy, které infrastrukturu zrekonstruují (týká se to jen firem států, podílejících se na útoku).

5. Úspěšně proběhla změna režimu na „demokratický“. Prezident je zavražděn nebo popraven. V zemi nadále panuje chaos a sektářské násilí. Propadá se životní úroveň, ale surovinové bohatství je již bezpečně pod kontrolou globálních koncernů. Etnické a náboženské minority jsou pronásledovány a hromadně migrují ze země. Po uplynutí určité doby se objevují důkazy o zfalšování fotografií, videí a nepodloženosti informací, které vedly k útoku. Tou dobou už se však připravuje útok na jiný „darebácký“ stát. Lidé zvyklí na zkratkovité informace již zapomněli, co se stalo, a přestali uvažovat v souvislostech.

 

Externí odkazy:

http://britanniaradio.blogspot.com/2012/02/kosovo-massacre-fraud-by-germany-to.html

http://www.youtube.com/watch?v=aA4SHsEi3wo


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zizulinda

Pane Kosino, nejen skvely clanek, ale i jasny a vystizny dovetek k diskutujicim. Za vse Vam dekuji a drzim palce do dalsich analyz.

K pani Katerine: byl to prave Havel, co si ospravedlnil sve vyjadreni pojmem "humanitarni bombardovani", ktere se dnes tak krasne ujalo a tak vznesene se nim vysvetluje zabijeni nevinnych civilistu od prave byvale Yugoslavie, pres Irak az k Libyi a????

Bude se i dale pokracovat? Nebo konecne uz lide pochopili co se to v nasem svete nyni deje? Vzdyt uz je tolik jasnych dukazu a zprav.... Uz jen to, ze USA spolu s AlKaidou bojuji v Syrii, pricemz AlKaida prece zavinila 11.9.2001??? A nebo snad ne? Kazdy ma moznost si sve informace zpracovat.

kosina

Děkuji všem za komentáře. 

Co se týká dotazu pana Kulíka: Ve válce proti Jugoslávii šlo především o geopolitické zájmy - destrukci tohoto státu, který byl ruskou baštou na Balkáně. O změnu režimu šlo přirozeně také - zlikvidovat proruského Miloševiće a po odtržení Černé Hory a Kosova zajistit, aby se zbytkové Srbsko orientovalo na Západ. NATO pomohlo vytvořit nezávislé Kosovo, které je ohniskem islámu a obchodu s narkotiky na Balkáně. Jistě se to v budoucnu velice zúročí.

O geopolitiku jde i v Sýrii. Už jsem to ostatně analyzoval mnohokrát v předchozích článcích. NATO pomůže k moci sunnitským islamistům, čímž zlikviduje významný článek tzv. osy Damašek-Teherán-Moskva. Možná budoucí rizika nikdo nedomýšlí. Stejně jako Bush nedomyslel, že likvidací Saddáma Husajna enormně zvýší vliv Íránu na Irák, který se zároveň stane v důsledku trvalého chaosu pokusnou laboratoří teroristů (se kterými nyní Západ spolupracuje na svržení Bašára Asada).  

rku

Pane Waltře,

já tomu věřím. Německo, se fanaticky bránilo do posledního dechu. Japonsko nebylo zdaleka poraženo, zbývalo ho totiž obsadit. A Japonci byli větší fanatici než Němci a vylodění z moře je složitější než překročení Kanálu.

heriot

Paní Březová, úryvky z rozhovoru s Havlem, které uveřejňujete, jen ukazují na  amorálnost a prolhanost toho člověka.

Nevím co jste tím chtěla dokázat, ale je dobře, že jste to připomněla. Rozhodně ovšem nejsou jakoukoliv validní polemikou k článku. Jsou to bláboly člověka, který se snaží vylhat ze svých činů.

A věřit tomu, že USA svrhly své bomby kvůli ukončení války, když Japonci byli již zcela vyčerpáni a demoralizováni, a ne kvůli demonstraci síly vůči SSSR může jen opravdový naivka a nevzdělanec.

rku

Pane Štingle, jen abyste se ze samé chvály nepotentoval.

rku

Pane Kosino,

ve Vašem článku není vysvětleno proč NATO pracuje na změnách arabských režimů. I když vezmeme za pravdivý váš návod, není jasné proč je použit proti režimům k západu politicky neutrálních, ale v obchodních stycích přátelskch, za režimy islamistické, k zemím západu nepřátelské a ve skutcích nevyzpytatelné. Pokud se jde o Jugoslávii, tam přece nešlo o svržení režimu, ten padl ve volbách, ropa v Kosovu není. O tom jaké tedy byly podle Vás důvody útoku NATO na Srbsko jsem se nedočetl. Doufám, že mi to vysvětlíte.

 

heriot

Pane Matlasi, já bych řekl, že to je přesně obráceně.

Nesouhlasit  s autorem může jen absolutní hlupák a amorální člověk ...