Jiří Paroubek interpeloval Karla Schwarzenberga kvůli českým diplomatům "čmuchajícím" okolo domu jeho ženy

obrazek
15.12.2011 17:53
Rodí se skandál se zneužíváním české diplomacie? Poslanec Jiří Paroubek dnes interpeloval ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga v souvislosti s podivnými aktivitami pracovníků velvyslanectví ČR v Řecku. Jiří Paroubek má totiž důkazy o tom, že o víkendu – ještě před příjezdem novinářů z Mladé fronty Dnes a bulvárního Blesku, kteří se zabývají nákupem poloviny dvojdomku Petrou Paroubkovou na ostrově Ithaka – přijeli v diplomatickém vozidle s poznávací značkou DS 3762CD dva čeští diplomaté.

Při rozhovorech s obyvateli ostrova pak lidé z diplomatického vozu sami sdělovali, že jsou z české ambasády a mají diplomatický statut a vyptávali se místních obyvatel na dům Petry Paroubkové a na řadu souvisejících otázek.

Jiří Paroubek od Karla Schwarzenberga požaduje vysvětlení této nepochybně skandální záležitosti. Je bezpochyby nutné, aby tato aféra – tentokrát skutečná, pokud jde o téma domu Petry Paroubkové – byla vysvětlena a aby bylo jasné, proč diplomaté ostrov navštívili a zjišťovali zmíněné informace. Otázkou dalších dnů tedy musí být zjištění, zda zde byli na pokyn svých nadřízených nebo zda česká diplomacie pracuje pro český bulvár. Bude to nutné i navzdory nejapné reakci Karla Schwarzenberga, který v okamžiku interpelace nebyl s případem obeznáme, což je jistě možné pochopit: „Pokusím se věc objasnit. Nemám nejmenšího tušení, kdo ti lidé byli. Doufám, že se to objasní, jestli tam byli na dovolené, nebo po stopách Odyssea, to mi není jasné,“ odpověděl na interpelaci Karel Schwarzenberg. „Já bych jenom poprosil, poněvadž jsem neslyšel dobře číslo diplomatického vozu, uvidíme, co to bude. Je mi to naprosto nejasné, ovšem zvědavost je také silná věc a když lidi četli v elektronickém vydání Blesku v Athénách o věci, že se na to šli podívat. (Výkřiky smíchu zleva.) Sice se to nemá dělat, ale bylo by to pochopitelné,“ dodal Karel Schwarzenberg s jasnou snahou bagatelizovat celou záležitost a zakrýt tak vážnous interpelace Jiřího Paroubka.

Ministr zahraničních věcí si od Jiřího Paroubka po interpelaci vyžádal její text včetně poznávací značky diplomatického vozu s tím, že se celou věc bude snažit vysvětlit.

O dalším dění v této věci Vás budeme na stránkách portálu Vaše věc informovat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.