Jiří Vyvadil: Odmítají Paroubka a přitom se umístil na 2. místě. Zvláštní počty...

26.1.2011 14:26
Když jsem si ráno nalil překapávanou kávu a se svým psem Archibaldem u nohou začal prolítávat denní tisk, zastavil jsem se u nadpisu MF Dnes: Lidé by chtěli za šéfa ČSSD Sobotku. Odmítají Paroubka. Řekl jsem si: „Jiří, máš smůlu“ a šel k dalším zprávám. Upřímně řečeno, informace na téma předsedy ČSSD se mi jeví už jako nudné, protože kdo to má neustále sledovat od června minulého roku. Mně osobně to v zásadě je již jedno.

Při pracovním obědě s jedním kolegou - právníkem - se mimo náležitostí dojednávané smlouvy svezla mimoděk řeč na toto téma a kolega - sám stranicky nijak neangažován - se rozčílil nad tím, že článek je zcela lživý, protože Jiří Paroubek mezi voliči ČSSD dopadl hned na druhém místě za Bohuslavem Sobotkou a nejslabší výsledek zaznamenal ve sledovaném období Michal Hašek.

Když jsem se v kanceláři k článku opět vrátil, musel jsem mu dát z valné míry za pravdu. Že údajně Jiří Paroubek získal největší množství hlasů lidí, kteří by jej rozhodně nechtěli, je docela možné. Jiří je zcela razantní odpůrce této vlády a pravice vůbec. Nebere si servítky a vždy jde v kritice této neschopné a zároveň všeho schopné asociální vládě ze všech opozičních politiků v této zemi nejvíce po krku. To přirozeně vyvolává na druhé straně negativní emoce. To je ovšem nedůležité. Nevoliči ČSSD jí hlas nehodí, ať jim je v čele Petr či Pavel sympatický či ne.

Podstatné je, jak na něj nahlížejí voliči ČSSD. A zde na to, že Jiří opakovaně prohlásil, že rozhodně na nadcházejícím sjezdu kandidovat na předsedu strany ani na jakoukoliv jinou stranickou funkci nebude, mne výsledek dokonce překvapil. Očekával bych, že na prvních dvou místech v přízni voličů ČSSD budou soupeřit Sobotka či Hašek. Zdá se, že tomu tak není.

Vyplývá z toho ovšem i cosi jiného. Jiří Paroubek zatím sice intenzivně pracuje jako individuální poslanec ČSSD. Kdyby nebylo jeho, tak si snad Bártových kauz ani nikdo nevšimne. Není ani statutárním předsedou strany, není ani předsedou Asociace krajů. Přesto má stále silnou podporu nikoliv nevýznamné části zřejmě především levicových voličů ČSSD. A to je cenná informace.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Přiznám se, že si nejsem tak jist, zda by měl Jiří Paroubek osobně usilovat o návrat do vlády, ale jsem přesvědčen, že by byl ideální opoziční předseda ČSSD.
Vzpomeneme-li si na S. Grosse, dlouhodobě nejpopulárnějšího politika v zemi, a jeho smutný konec, na Vladimíra Špidlu a jeho grandiózní vítězství nad Klausem, a po nějakém čase na jejich tristní konce ve vládě, tak zjistíme, že mezi popularitou osobnosti politika a jeho úspěchem v řízení země není prakticky žádná korelace. (Těm kteří rozhodují o mediálním obrazu politika, respektive ještě přesněji řečeno ti, kteří jej vytvářejí, nejde vůbec o to, jak úspěšná bude politika země pod tím či oním vedením. Pro tyto mafiánské kliky je rozhodující, kolik si budou moci urvat do vlastní kapsy. Podle toho pak vytvářejí odpovídající mediální obraz vůdčí politické osobnosti v zemi.)
Z rozhovorů s lidmi vím, že osobnost J. Paroubka právě pro jeho razantnost a nekompromisnost přitáhla mnoho lidí, zrovna tak musím přiznat i opačné reakce celé řady levicově smýšlejících lidí. Ale musím předeslat, že jsou to většinou mladí lidé bez zkušeností a s idealistickými náhledy na politiku.
zenka
Ing. Paroubka se pravičáci bojí jak čert kříže, a proto by měl znovu kandidovat předsedu. Jestli ale nemá obavu,aby nedopadl jako M. Zeman při volbě presidenta. Něco jiného je totiž podpora příznivců ČSSD a něco jiného je podpora volitelů nového předsedy.
catumbelan1
To není o počtech pane Vyvadile, to je o tom, že pan Paroubek už má své nejlepší dny za sebou. Jak je vidět! Také vy jste mu příliš nepomohli, když si z něj strany současné koalice udělaly fackovacího panáka. Někteří z vás víc, někteří míň.
paul
Všemocná média v rukou nadnárodní elity vytvořila virtuální realitu: "Satan Paroubek,ztělesněné zlo,veškerým lidem nenáviděný a opovrhovaný pro svojí aroganci a papalášství chce zadlužit republiku na úkor schopných a úspěšných a musí po zásluze odejít". Pokud si po mnohaletém opakováni této mediální mantry většina lidí zachovala zdravý rozum a neopakují to bezmyšlenkovitě jako opice,pak čest jim,národ český má ještě naději. Nenávist cizáckých médií jen a pouze k osobě JP každému inteligentnímu člověku cosi napoví.
zdobinsky
Čekají nás čtyři roky fatálních reforem. Rád bych v čele opozice viděl silnou osobnost. Tou Jiří Paroubek je, proto by měl jít do boje.