Kdo se bál Jiřího Paroubka v televizní debatě?

obrazek
29.9.2012 16:41
Čtvrteční Otázky Václava Moravce z Ústeckého kraje byly smutnou přehlídkou lídrů kandidátek pochybnými průzkumy vybraných stran včetně extremistů z dělnické strany. Pro mnoho lidí bylo velkým překvapením, že se televizní debaty nezúčastnil lídr národních socialistů Jiří Paroubek. Agentury pro výzkum veřejného mínění, které odhady volebního výsledku pro ČT dělaly, totiž dlouhodobě spolupracují se "zavedenými" parlamentními stranami. Cíl je jasný: "dokázat", že národní socialisty je v Ústeckém kraji zbytečné zvolit. A ještě Jiřího Paroubka vůbec nepřipustit do televizní debaty, kde by lídry těchto "zavedených" stran s dřevěnými jazyky snadno překonal. Fanatismus některých lidí jde už tak daleko, že raději "fašouni" nežli Jiří Paroubek.

Dnes – v sobotu 29. září – byly v ústecké mutaci deníku Blesk zveřejněny výsledky průzkumu, který si tento deník zadal před nadcházejícími krajskými volbami. Podle těchto výsledků mají národní socialisté v Ústeckém kraji solidních 8,1 procenta volebních preferencí (podrobnosti průzkumu si lze přečíst například na serveru První zprávy ZDE). A určitě to není jejich konečné číslo.

V úterý 25. září zveřejnila agentura pro výzkum veřejného mínění Median, že národní socialisté by se při celostátních voličských preferencích ve výši 3,5% (při 1,5% statistické chybě) mohli dostat ve volbách do sněmovny až na 5%. Tedy v dané chvíli by se strana národních socialistů ve sněmovních volbách mohla dostat do sněmovny. Podobně jako třeba lidovci.

Po tři čtvrtě roce od zahájení činnosti strany to jistě není špatný výsledek. Co by se asi stalo s volebními preferencemi národních socialistů, kdyby se například veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) k Jiřímu Paroubkovi a Jiřímu Šlégrovi chovala alespoň ze čtvrtiny tak vstřícně, jako se chovala po založení TOP09 v roce 2009 k tandemu Schwarzenberg – Kalousek? Tahle média si dala naopak záležet, aby se do ČT a ČRo Jiří Paroubek a Jiří Šlégr v posledním čtvrtroce nedostali vůbec!

Zkrátka, nenechte se odradit od volby národních socialistů a Jiřího Paroubka. Podrazů a lží vůči němu už bylo dost před volbami do sněmovny v roce 2010. A jaký byl výsledek? Nečas s Bártou a Kalouskem ve vládě, která dosud škodí lidem.

Nejlepším průzkumem veřejného mínění jsou volby…

nslev21
Nový politický levicový subjekt, který byl zaregistrován v listopadu 2011. Předsedou strany se stal expremiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek, místopředsedy jsou Tereza Holišíková, Jiří Šlégr a Stanislav Palša. Více informací na www.nslev21.cz
Klíčová slova: média, Ústecký kraj

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek
Opravdu mi tam účast pana předsedy Paroubka chyběla. Přeji paní Vaňhové hodně zdraví, ale pokračování v její "roli" rozhodně ne.