Koaliční vládě byl vystaven děsivý účet za I. poločas vládnutí

obrazek
16.9.2012 16:25
Současná aféra s metylalkoholem již má 20 obětí a v nemocnicích po celé republice se snaží lékaři zachránit desítky dalších otrávených. Toto je názorný doklad úspěšnosti vládnutí této koalice. Neustále škrty ve státní správě, na nesprávných místech, dostaly stát na hranici funkčnosti. Copak je ve vyspělém státě normální, aby se lidé báli nakupovat v obchodech alkoholické nápoje nebo, aby si je báli objednat v restauracích bez toho, že by riskovali oslepnutí nebo smrt? Toto je možné snad jen v některých vzdálených rozvojových zemích...

Jak je možné, že hygienická služba je již více než půl roku bez hlavy? Do dnešního dne totiž ministr zdravotnictví nejmenoval hlavního hygienika ČR místo mimo službu postaveného M. Víta. Jak je možné, že se ministerstvo financí, které má v podřízenosti Celní správu, dlouhodobě spokojilo s faktem, že je v tomto státě pašován, načerno vyráběn a distribuován alkohol v takovém množství, že únik na vybraných daních činí 1,5 miliardy Kč ročně? Celní správa byla rovněž v posledních letech redukována.

Ministerstvo vnitra místo, aby průběžně vyhledávalo a trestalo kriminálníky, v těchto dnech rozjíždí další reorganizaci policejního sboru. Připomínám, že v minulých letech byl policejní sbor snížen o 8.000 osob a že policisté mají zmražené platy poslední čtyři roky. Navíc již za ministra I. Langra, za vlády premiéra M. Topolánka, byla úplně zrušena finanční policie, která měla úspěchy při odhalování velkých korupčních případů. Asi příliš rušila naše elity při rozkrádání státu.

Opravdu jako kouzlo nechtěného působí fakt, že ve stejný den, kdy vláda svolává krizový štáb kvůli této vlně úmrtí, má kabinet na pořadu jednání snížení stavu policejního sboru, tentokráte o dalších 1.400 policistů a snížení platů policistů v průměru o 700 Kč na osobu.

Současná situace se dá srovnat s přírodní pohromou. Proč vláda ke kontrole tisíců prodejen, stánků a restaurací nevyužila i armádu? Zcela jistě by to kontrolu urychlilo a oslabené policii by to výrazně pomohlo. Je opravdu cílem této vlády demonstrovat takto drastickým způsobem neschopnost státu ochraňovat své občany? Jak dlouho si to občané nechají líbit?!

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.
Klíčová slova: prohibice, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Velice dobrý komentář pane Novotný.

Je třeba neustále hodně nahlas a opakovaně připomínat, že za metanolovou tragédidi skutečně mohou konkrétní lidé v konkrétních vládách pravice. Účet řádění pravice v českých zemích je vskutku děsivý.

 

antoninsebek

To já na rozdíl od Vás PŘEJI NOVÉ VLÁDĚ, ABY SE NIKDY NESETKALA S TAKOVÝM PROBLÉMEM JAKO JE PANČOVANÝ ALKOHOL. A vím, že  s největší pravděpodobností se bude jednat o levicovou vládu, varianta je pouze, zda už budou ve vládě první komanči nebo jen zase budou "podporovat".

Už jsem jednou kritizoval Váš článek. Dnes je to z jiného soudku. Máte zřetelně radost, že v době panování jiné vlády došlo k takovéto nešťastné události. Váhám, zda bych neměl použít názvu hyenismus.

Pokud chcete obhajovat levicové vlády, které tady zatím vládly více než polovinu času po sametové události, tak prosím sdělte, JAKÁ KONKRÉTNÍ OPATŘENÍ v tomto konkrétním směru, ZA SVÉHO VLÁDNUTÍ LEVICE UDĚLALA !!! Nevzpomínám si ani na jedno, které by stálo za řeč..

Já bych si Vás za poradce nevzal ani zadarmo. Současná vláda se historicky znemožní sama, Vaše vystupování může působit pouze kontraproduktivně.  

 

novotny

Pokud by policie přivlekla v okovech z ciziny gaunery typu Kožený a stovky dalších uprchlíků, kteří podvedli stát a občany, mohli by si na sebe policajti celkem slušně vydělat. Bohužel na takové akce zřejmě není policie dostatečně vybavena, ani o to není ve vládě zájem, uprchlíci mají větší imunitu než sám prezident. Bohužel v našem státě má čím dál větší sílu moc výkonná (politická) než soudní... což je čím dál větší tragédie.
Pokud někdo bere za standardní dlouhodobou situaci ve státě, kde je 20 % tvrdého alkoholu dodáváno z černého trhu a nic se tím nedělá, dokud nezačnou umírat lidé, měl by okamžitě odstoupit ministr vnitra.