Na Ústavním soudu se hulí tráva?

obrazek
27.11.2012 16:18
Tuhle otázku jsem si položil po přečtení názorů člena tohoto soudu Stanislava Balíka, který zrušení povinnosti osob, jež jsou vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání po dobu delší než dva měsíce, vykonávat bez nároku na odměnu tzv. veřejnou službu, neboť i podle jiných členů ÚS nesla stopy nucených prací, komentoval slovy, které podle mne, byť se mohu plést, mají logiku uvažovaní pod vlivem návykové látky. "Je snad odteď analogicky nucenou prací činnost studenta, který během týdenní služby myje ve škole tabuli a nosí z kabinetu biologie do třídy kostlivce?" táže se Balík a já si mu dovolím odpovědět...

Mytí tabule a nošení z kabinetu biologie do třídy kostlivce je ošetřeno ve školním řádu, který vychází ze Všeobecné deklarace lidských práv, z Úmluvy o právech dítěte, z Charty učitelů, ze zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů a z vyhlášky č. 48/2005 Sb. o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky ve znění pozdějších předpisů a lze se v něm dočíst - V průběhu vyučování zajišťuje třídní služba mytí tabule, po skončení vyučování dbá na pořádek ve třídě (zvednuté židle, pořádek v lavicích, na podlaze apod.) Pokud ústavní soudce srovnává "Komenského" povinnosti žáků s nucenou prací dospělého člověka, která není finančně odměněna, ačkoliv to mezinárodní úmluvy o lidských právech zakazují, pak je to na pováženou. Bohužel to není vše.

Soudce Balín si ještě k tomu myslí, že ÚS "lehkoživkům" vyslal signál přibližně tohoto znění:"Až se zítra před polednem probudíte, můžete si v televizi bez obav a v klídku sledovat poněkud přisprostlou reality show a popíjet při tom lahváče. Narušit tuto pohodičku smí už jen zavolání kamarádů, nabízejících finančně zajímavou fušku…"

Co k těmto slovům dodat. Sociální inteligence pana soudce je podle mne nulová, neboť podobné myšlenky může vypustit z úst jen člověk, který si myslí, že práce je pro každého dost a kdo nepracuje ať nejí, a že zajímavé fušky nenabízejí ctihodní podnikatelé a že se zdaleka nejedná o kamarády nezaměstnaných, neboť "jen" využívají jejich tíživé sociální situace ke svému obohacení a okrádání státu. Doufám, že se pletu, ale mám pocit, že by soudce Balín znectil i vězně koncentráku, že vykradl sklad s chlebem, neboť není schopen rozeznat příčinu nezákonného počínání lidí, kteří se ocitnou v tíživé sociální situaci. Konec konců, co bychom chtěli od člověka, kterého do funkce dosadil prezident Klaus. Tím nepřehlédnutelně zdůrazňuji, že jsem slova o hulení trávy použil jen jako nadsázku. Takto tito (nad)lidé uvažují naprosto běžně.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: reformy, Ústavní soud

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Díky, pane Štingle.

schlimbach

Pane Štváne, jedince, který použije výše uvedených slov nenazývám člověkem, nezkoumám i něj žádný druh inteligence, protože žádnou inteligenci, ať sociální nebo jinou nemá. Tyto arogantní kreatury, samy přisáté na státní rozpočet mají rozhodovat o našem bytí či nebytí? Vsléknout mu talár a lopatu do pracek - ať se chvíli živí v této demokratuře sám!!!

Naše země je neskutečně promořená tupouny a arogantními kreaturami všeho druhu a na všech stupních řízení. nezbývá, než si je všechny dobře zapamatovat, až přijde den, kdy se bude dělat inventůra.