Ocenění práce této vlády, tentokráte z Bruselu

obrazek
18.9.2012 12:04
Vláda rozpočtové zodpovědnosti má svém kontu další jednoznačný „úspěch“. Před pár dny bylo oznámeno, že se Evropská komise rozhodla NEPROPLATIT České republice přibližně 1 miliardu eur v dotacích. Podle dnešního kursu to jest cca 24,5 miliardy Kč. A to je slušná suma na konto státního rozpočtu. Mohou zato chyby českých vládních úředníků, které se Brusel rozhodl takto „náležitě ocenit“. Peníze nedostanou programy dopravy, ekologie, podpory podnikání a zkorumpovaný regionální program Severozápad. Pro osvěžení uvádím, že ministrem dopravy je pan Dobeš (dříve VV nyní LIDEM), ministrem životního prostředí je pan Chalupa (ODS), ministrem průmyslu a obchodu je pan Kuba (ODS), za regionální program Severozápad mají společnou zodpovědnost (ČSSD a ODS).

Nevyplacené peníze se budou muset dohledat ve státním rozpočtu. Konkrétně jde o 20 miliard Kč na programy doprava a životní prostředí, více než 3 miliardy pro regionální program Severozápad (Ústecký a Karlovarský kraj) a o dvě miliardy by měl přijít též program podnikání a inovace.

Kromě toho čeká ještě pokuta ministerstvo školství, zasloužil se o to „náš nejlepší ministr školství od vzniku ČR", pan Dobeš (VV). Nu a, aby toho nebylo málo, teprve začíná kontrola regionálního programu ve Středočeském kraji.

No řekněte, to aby se nejúspěšnější ministr financí ve střední Evropě - byl takto oceněn již dvakrát - pan Kalousek (TOP 09), začal učit čarovat, aby sestavil státní rozpočet na rok 2013. Jak zacelí tuto díru ve státním rozpočtu? Na kom bude šetřit, opět na důchodcích, nebo snad na zdravotně postižených, či snad na mladých rodinách s dětmi? Nebo nám opět vysvětlí, že je nutno zvýšit daně?

Tato vláda, nejen, že není schopna čerpat prostředky, vyjednané ještě za bývalého premiéra Paroubka, ve výši 300 miliard Kč, ale nyní bude muset část z toho, co dokázala v potu tváře lopotně získat, s ostudou vracet. Jsem zvědav, zda v nadcházejících volbách voliči náležitě „ocení“ tyto nesporné „úspěchy“ současné vládní sestavy.

jaromir-novotny
Bývalý I. náměstek ministra obrany a český velvyslanec v Indii a Japonsku.
Klíčová slova: ekonomika, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.