Pěkně mazané Věci veřejné

14.12.2010 11:49
Na samém konci minulého týdne přinesl portál Vaše věc.cz zprávu o tom, že jedna z koaličních stran – Věci veřejné – hledá prostřednictvím soukromé společnosti mladé studující politology. Až nyní, na základě svědectví jednoho z našich čtenářů, se nám však podařilo odhalit, k jakým účelům mají tito mladí lidé sloužit. A nalezli jsme také zajímavé spojení některých firem, které vedou od bratří Bártů ke společnosti ABL a dokonce přímo ke straně Věci veřejné.

V předchozím článku na toto téma (čtěte ZDE) jsme zveřejnili celé znění inzerátu, kdy personální agentura Retail Formation s.r.o. hledá prostřednictvím serveru Jobs.cz mladé pracovníky na pozici Politolog – monitoring médií. O skutečné náplni práce těchto „politologů“ se dočtete níže.

Nejprve ale k onomu propojení firem. V pomyslném pavouku firem okolo společnosti ABL a strany Věci veřejné figuruje mimo jiné společnost BF Development. V červenci letošního roku, tedy v době, kdy už bylo jisté, že Vít Bárta bude ministrem v Nečasově vládě, řekl faktický šéf VV a bývalý majitel ABL, že se svého podílu ve společnosti BF Development nevzdá, protože tato společnost nepodniká. „Je to jen spoluvlastník domu, kde bydlím,“ uvedl tehdy Bárta. V této společnosti figurují ještě další dva muži – bratr Víta Bárty Matěj, který je v současné době zřejmě majitelem bezpečnostní agentury ABL (podrobnosti převodu nikdo nezná, neboť nebyly zveřejněny), a také jakýsi Marek Ulman.
  
A právě přes Ulmana se dostáváme k další společnosti. Ta je totiž společníkem ve firmě GRA & PA s.r.o., která v celé věci figuruje jako bývalý společník kde jinde než ve společnosti RETAIL FORMATION s.r.o. Vycházejme z toho, že pokud Vít Bárta figuruje v jedné společnosti s Markem Ulmanem, přičemž tato společnost vlastní dům, kde Vít Bárta bydlí, zřejmě se oba pánové dobře znají a pravděpodobně si i důvěřují. Je tedy velmi pravděpodobné, že Vít Bárta ví i o propojení Marka Ulmana na společnost RETAIL FORMATION. Byla by totiž velká náhoda, kdyby tato společnost vybírala mladé politology pro stranu Věci veřejné tak, aby to nemusela dělat strana sama a přitom byla k tomuto účelu náhodně vybrána.
  
A proč si vlastně tato vládní strana nehledá mladé politology sama? Jak se nám podařilo zjistit, nemá s nimi přímo čisté úmysly. A kdyby se na to snad někdy přišlo, mohla by z toho mít nemalý mediální problém. Pokud si snad mladí politologové myslí, že v minulém článku uvedený inzerát jim zajistí zářnou politologickou kariéru, můžeme je v klidu vyvést z omylu. Přesvědčit by je konec konců mohla autentická reakce jednoho z našich čtenářů, jehož jméno však nemůžeme zveřejnit. Ostatně, pokud se chtějí přesvědčit na vlastní kůži, na inzerát se mohou přihlásit sami. A jak že to tedy chodí?
 
„Čirou náhodou jsem na tom výběrku byl. Nezabalil jsem to hned v agentuře, když jsem se dozvěděl ty legrační peníze, ale šel jsem do druhého kola přímo do VV na Anděl trochu se informovat, jak to chodí, s tím, že se mi třeba podaří vyjednat trochu slušnou výplatu. Po dvaceti minutách jsem z pohovoru s díky odešel,“ popisuje muž, jenž se šel přesvědčit na vlastní kůži.
 
„Nevím, jestli to tak chodí i v jiných stranách, ale ukázalo se, že VV zaměstnávají tým lidí pracujících na směny, kteří pod falešnými profily vstupují do interaktivních pořadů typu Hyde Park, speciálů na ČT 24 a na zpravodajské servery, a vychvalují tam 16 hodin denně Věci veřejné,“ popisuje nakonec svou zkušenost.
 
Ukazuje se tedy, že strana Věci veřejné se vydává stejnou cestou, jako ti, o kterých před květnovými volbami VV tvrdili, že jsou to političtí dinosauři. Je to dobrý příklad už proto, že se lidé mohou na vlastní oči přesvědčit, že i ti „nejčistší“ se dříve či později uchýlí k praktikám, které sami dříve odsuzovali. Inu, moc je opojná.
 
A ještě jedna poznámka ke společnosti Retail Formation. Tato personální agentura nejen že přijímala členy volebního štábu Věcí veřejných, ale prostřednictvím inzerce v časopise Věci veřejné hledala strážce pro bezpečnostní agentury. Není zřejmě náhodou, že svého času sídlila na stejné adrese, jako společnost ABL (ul. Na Strži, Praha 4). A uhodnete, kdo byl příjemcem výdělků z inzerce v časopisu Věci veřejné? Ano, stejnojmenná strana.
 
Nemají to pánové hezky vymyšlené?

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

miluna
no ale když na jedný čističce uděláte 500 mega tak si můžete dovolit i špatné investice
vladajsoucna
Pokud si ODS na podobné účely platí Šimoníka nebo Višňovského, pak je to velmi špatná investice. :D
kosina
Pane Dubo, Kubáčka znám osobně, ale příliš nechápu vaši poznámku. Ten je totiž zcela mimo tento nábor, protože si ho John vzal k sobě a dal mu patrně jinou nabídku než 100 Kč na hodinu a jinou náplň práce než je psaní do facebookových diskuzí.
miluna
dyť už také pozoruji že začínám trochu zářit...
miluna
Pan Duba nebude rozladěn, Noví sociální demokraté Duba, Hašek, Škromach, Urban jsou naprosto nerozladitelní Nadlidé, neboť jsou Ti co dokonali syntézu neoliberalismu a sociální demokracie v jeden zlatě zářící celek... Až i my pochopíme, rozzáří se náš život také...
petr-meduna
Pane Dubo, nevím, jak pan Kosina, ale mě to jméno přeci jen něco říká. Jan Kubáček je nezávislý politolog, člen VV v Praze 5 a v současné době ocásek ministrů z jeho mateřské strany.
stvan
Ptám se. Překvapilo by někoho, kdyby vše výše napsané odpovídalo skutečnému ději? ABL toho má nepochybně mnoho na svědomí.
miluna
MY ty ostudo, rychlost není všechno!!!
miluna
ani mi nejsme pozadu a máme tu pana Dubu, huráááááá
jaroslav
Tohle je o VV již delší dobu známo. Prostě garážová firma.
kosina
Buď véčkaři zatím ještě žádného politologa neulovili, nebo včera vyvíjeli málo aktivity. Sledoval jsem Hyde Park s Karolinou Peake, kde převažovaly negativní dotazy a konečné hlasování dopadlo rovněž v její neprospěch. Lidé nejsou hloupí a dokážou odhalit faleš. Buď budou VV jednat férově a plnit předvolební sliby, nebo prostě ve vysoké politice skončí. A nepomůže jim ani armáda najatých internetových pisálků.