Slávie doplácí na nesplněný slib vládních stran

17.5.2011 12:01
Problémy fotbalové Slavie Praha, které vážně ohrožují profesionální existenci tohoto slavného mužstva ukazují, jakou škodu mohou napáchat "neviditelní" vlastníci akcií na doručitele. Potencionální zachránci totiž nemají s kým jednat a už vůbec si nemohou být jisti, jestli ten kdo se akciemi prokáže, není jen nastrčenou figurkou velkých finančních hráčů s nekalými úmysly.

To, co se dnes kolem Slávie děje, neukazuje pouze na  bezmocnost jejich příznivců, hráčů, ale také fotbalového svazu, který  neví, kdo doopravdy fyzicky vlastní jim vydaná práva na prvoligovou licenci. Přitom i jemu  jde o hodně, neboť profesionální fotbalové soutěže bez přítomnosti Slavie nejsou z hlediska prodejnosti televizních přenosů  tím nejlepším zbožím.

Existenční problémy Slavie ukazují ještě na jednu smutnou skutečnost. Lidé jsou v jejím zájmu schopni sáhnout k protestům, místy k tak radikálním, až se s nimi slušný člověk nemůže ztotožnit. Přitom současné politické dění dává prostor k mnohem důležitějším občanským protestům než je strach o existenci milovaného mužstva. S jistou mírou nadsázky si troufnu tvrdit, že kdyby důchodová reforma a zvýšená spoluúčast pacientů ohrožovala existenci všech ligových mužstev, a nejen fotbalových, tak by se současná vláda rozpočtové odpovědnosti setkala s tak radikálním odporem, že by si s ním nevěděla rady. Proto si kladu otázku, jak to udělat, aby se lidé začali aktivně zajímat i o svoji budoucnost. Konec konců asociální

kroky této vlády  budou mít vliv i na život jejich sportovních idolů, neboť drtivou většinu z nich profesionální kariéra na celý život nezabezpečí. Došlo by to lidem, kdyby jim to jejich miláčci připomněli, když varování ČSSD neslyší? S největší pravděpodobností ano. Pak by bylo dobré mezi sportovci hledat spojence. 

Pro začátek by stačilo, aby své fanoušky vyzvali k protestům proti existenci akcií na doručitele. To je škodná, která dělá problém celé společnosti. Pomohli by svým oblíbeným mužstvům, státní pokladně, ale i vládním stranám splnit daný slib, že budou potírat vše, co pomáhá korupci.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.